top
logo
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Login Form
Partnerzy:
Odsłon : 851081
Archiwum
Światowy Zjazd Inżynierów Polskich PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Wtorek, 23 Luty 2010 09:54W dniach 8 - 10 września 2010 r. odbędzie się pod patronatem Marszałka Senatu RP, pana Bogdana Borusewicza, Światowy Zjazd Inżynierów Polskich. Zjazd jest kontynuacją inżynierskich sympozjów "Polacy Razem" organizowanych przez Federację SNT-NOT oraz wielu inicjatyw organizacji polonijnych i Stowarzyszenia Wspólnota Polska. Organizatorami Zjazdu są Politechnika Warszawska, Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT oraz Rada Polskich Inżynierów w Ameryce Północnej.

Zjazd będzie znakomitym forum do prezentacji ważnych i ciekawych zagadnień w obszarze nauki i gospodarki oraz miejscem nawiązania kontaktów i współpracy w zakresie innowacji i high-tech.

 

Celem Zjazdu jest m.in. przyspieszenie rozwoju gospodarczego Polski poprzez:

 • wypracowanie strategii współpracy polskich środowisk inżynierskich w kraju i za granicą,

 • transfer i implementację nowoczesnych technologii pozyskiwanych przez polskich inżynierów pracujących w różnych krajach świata,

 • wymiana doświadczeń w dziedzinie kształcenia i dokształcania inżynierów z uwzględnieniem praktyki i wymagań globalnej gospodarki,

 • współpracę gospodarczą inicjowaną lub realizowaną za pośrednictwem inżynierskich środowisk polonijnych,

 • upowszechnienie w świecie polskiej myśli technicznej, produktów i usług,

 • nawiązanie i zacieśnianie kontaktów między polskimi i zagranicznymi uczelniami oraz placówkami naukowymi, badawczymi i dydaktycznymi w obszarze wymiany doświadczeń, tworzenia międzynarodowych zespołów naukowo-badawczych,

 • wypracowanie strategii wzmacniającej polskie lobby naukowe i techniczne oraz zwiększenie liczby polskich naukowców na czołowych uczelniach światowych,

 • wykorzystanie wiedzy, doświadczenia i kontaktów inżynierów polonijnych,

 • nawiązanie kontaktów indywidualnych.

 

Rada Krajowa Federacji SNT-NOT apeluje o aktywne włączenie się wszystkich Stowarzyszeń oraz środowisk inżynierów i techników do nadania Światowemu Zjazdowi Inżynierów Polskich jak najwyższej rangi.

Zwracamy się z prośbą o wskazanie inżynierów z każdej z branż pracujących za granicą oraz o przekazanie organizatorom Zjazdu ich teleadresowych. Zwracamy się także z prośbą o zachęcenie działających w branży firm i przedsiębiorstw do zaprezentowania się na wystawach i imprezach, które będą towarzyszyć Zjazdowi.

 

Bliższe szczegóły dotyczące Zjazdu znajdują się na stronie www.szip.org.pl do której odwiedzin zapraszamy.

Biuro Światowego Zjazdu Inżynierów Polskich

ul. Czackiego 3/5,   00-043 Warszawa

tel.   +48 22 336 12 60,       fax   +48 22 336 14 81

e-mail:   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

osoba do kontaktu:

Janusz M. Kowalski

tel. 602 798 813

 

 

 
Pożegnanie stażysty PDF Drukuj Email
Piątek, 05 Luty 2010 15:12
              Pod koniec stycznia 2010 roku odbyło się spotkanie pracowników RR FSNT- NOT na czele z V-ce Prezesem Markiem Grzywaczem z absolwentem Politechniki Radomskiej  Stefanem Stróżem, który ukończył odbywanie stażu w Domu Technika NOT.
         Zgodnie z naszą  tradycją spotkanie pożegnalne odbyło się przy kawie i ciastkach. W podziękowaniu za sumienną pracę  Stefan Stróż otrzymał pamiątkowy album o Radomiu wraz z życzeniami sukcesów  w życiu zawodowym i osobistym.
         RR FSNT-NOT współpracuje z Powiatowym Urzędem Pracy w Radomiu od wielu lat. Z PUP delegowani są stażyści – absolwenci Uczelni Ekonomicznych i Technicznych. Celem zatrudnienia stażystów jest uzupełnienie wiedzy teoretycznej zdobytej na studiach o wiedzę praktyczną.

                                                                                                Opracowała
         
                                                                                                          Karolina Marzec 

Proszę kliknąć na zdjęcie w celu powiększenia

 
XI Spotkanie Świąteczno - Noworoczne PDF Drukuj Email
Czwartek, 17 Grudzień 2009 15:47
     
Zgodnie z tradycją, w dniu 16 grudnia 2009r.  odbyło się 11 spotkanie świąteczno – noworoczne środowiska inż. – technicznego sfederowanego w Naczelnej Organizacji Technicznej. Świąteczną oprawę muzyczną zapewnili uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych z Radomia pod kierownictwem prof. Ilony Jaworek, którzy przepięknie zaśpiewali kolędy razem z zaproszonymi gośćmi.

Gościem specjalnym był JE. Biskup Ordynariusz Diecezji Radomskiej Henryk Tomasik.
W spotkaniu obok licznej rzeszy członków stowarzyszeń SNT i przyjaciół federacji udział wzięli zaproszeni goście m.in. ks. Prałat prof. Sławomir Fundowicz. Władze wojewódzkie, powiatowe i samorządowe reprezentowali: Dariusz Piątek Wicewojewoda Mazowiecki, Jerzy Kacak Kierownik delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu,
Wiceprzewodnicząca Sejmiku Samorządowego województwa mazowieckiego – Bożenna Pacholczak oraz  członek Zarządu woj. mazowieckiego – Piotr Szprendałowicz, Andrzej Kosztowniak Prezydent Miasta Radomia Wiesław Wędzonka wiceprzewodniczący Rady Miasta Radomia.
Choć na spotkaniu zabrakło przedstawiciela ZG NOT czuliśmy ich obecność. Prezes Zarządu Głównego Ewa Mańkiewicz – Cudny przesłała drogą mailową podziękowanie za zaproszenie (niestety z powodu wcześniej umówionych spotkań nie mogła przyjechać) oraz życzenia: „…Życzę wszystkim wiele radości na nadchodzące Święta oraz sukcesów i satysfakcji w Nowym 2010 Roku. Serdeczne życzenia przekazuję również Waszym rodzinom i bliskim, z którymi będziecie spędzać świąteczny czas. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO”.

Współorganizatora spotkania – Mazowiecką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa reprezentował Wiceprzewodniczący Kazimierz Badowski oraz liczne grono członków Prezydium.

Wśród przybyłych gości nie zabrakło również: Kierownictwa Wojewódzkiego Urzędu Pracy w
Warszawie, Powiatowych Urzędów Pracy z Radomia, Lipska, Przysuchy i Szydłowca, przedstawicieli Politechniki Radomskiej, Prywatnych Wyższych Szkół Radomskich m.in. Wyższej Prywatnej Szkoły Ochrony Środowiska, Średnich Szkół Technicznych takich jak: Zespół Szkół Samochodowych, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół Elektronicznych oraz Publicznego Gimnazjum nr 5 w Radomiu.
Podniosłą atmosferę uroczystości zakończyła wspólna sesja zdjęciowa z JE ks. bpem Henrykiem Tomasikiem.

Kierownictwo RR FSNT NOT wszystkim gościom serdecznie dziękuje za tak liczne przybycie (ponad 180 osób) i przekazane życzenia m.in. od JE księdza Biskupa Ordynariusza. 


Opracowała
Małgorzata Jędryszek

Proszę kliknąć na zdjęcie w celu powiększenia

 
XXII Radomskie Dni Techniki PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 23 Listopad 2009 16:52

W dniu 09 października 2009r. w Sali konferencyjnej Domu Technika NOT odbyła się uroczysta inauguracja XXII Radomskich Dni Techniki. W uroczystości zaszczycili swoją obecnością m.in. Wicewojewoda Województwa Mazowieckiego Dariusz Piątek, Członek Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Mazowieckiego Bożenna

Pacholczyk, V-ce Prezes ZG NOT prof. dr hab. Janusz Dyduch, Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik oraz liczne zacne grono gości ze świata nauki, oświaty, kultury i biznesu oraz członkowie SNT sfederowanych w NOT.

Patronat nad Dniami objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak.

Warto podkreślić, że po raz pierwszy przyznano i wręczono Notowskie Nagrody Uznania "RADOMSKI LAUR TECHNIKI" w formie statuetki, medalu i dyplomu uznania w trzech kategoriach:

 

 • innowacje,
 • nauka i oświata,
 • aktywna działalność.

 

W czasie inauguracji wygłoszono trzy referaty dotyczące m.in.: Innowacyjności, udziału NOT w Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka oraz budowie nowoczesnego systemu na Mazowszu. Prelegentami byli: Dyrektor Zespołu Innowacji i Technologii Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości - Irma Pęciak, V-ce Prezes ZG NOT prof. dr hab. Janusz Dyduch i Kierownik Departamentu Strategii i Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Marcin Postawka.

W części artystycznej wystąpił Alosza Awdiejew z zespołem.

Patronat medialny na imprezą objęli: TVK Dami, Radio Rekord, Radio Plus, www.mojRadom.pl, Przegląd Techniczny i Gazeta Wyborcza.

 

Opracował:

Andrzej Barski - Dyrektor NOT

 


Proszę kliknąć na zdjęcie w celu powiększenia

 

 

 
Wizyta Władz Federacji PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 23 Listopad 2009 16:51
W dniu 6 sierpnia br. przebywało w Domu Technika NOT w Radomiu, z wizytą roboczą kierownictwo Federacji FSNT-NOT w osobach:
prezes Ewa Mańkiewicz-Cudny i Sekretarz Generalny Jerzy Gumiński.

Celem spotkania było zapoznanie gości między innymi z termomodernizacją Domu Technika, zagospodarowaniem wokół nieruchomości terenu w związku z rozpoczęciem budowy "Centrum Słonecznego" na sąsiedniej działce oraz bieżącą działalnością statutową Rady (XXII Radomskie Dni Techniki,
Konferencja Naukowo-Techniczna w ramach Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR-SHOW 2009).

Gości ze strony kierownictwa Radomskiej Rady podejmowali członkowie zarządu w osobach: kol, kol Andrzej Barski dyrektor biura, Andrzej Michalczewski i Henryk Poręba.

Kierownictwo Zarządu Głównego poinformowało o zamierzeniach Federacji w bieżącym roku oraz w kadencji 2009/2013.

 

Opracował
Andrzej Barski
Dyrektor biura

 

Proszę kliknąć na zdjęcie w celu powiększenia

 
Pożegnanie stażystów PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 23 Listopad 2009 16:51

Na przełomie miesiąca lipca i sierpnia bieżącego roku odbyło się Spotkanie Kierownictwa RR FSNT-NOT na czele z Prezesem Waldemarem Fabirkiewiczem z kończącymi odbywanie stażu absolwentami uczelni ekonomicznych i technicznych w naszym biurze.

      Stażyści to osoby delegowane w ramach współpracy z Kierownictwem Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu celem skonfrontowania nabytych umiejętności na studiach z praktyką.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 5

bottom
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
Visitors Counter