top
logo
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 


Partnerzy:
Odsłon : 498981
Radomski Laur Techniki - informacje PDF Email
Wpisany przez admin_piotr   
Poniedziałek, 03 Czerwiec 2013 00:19
 

 
 
 
Notowska Nagroda Uznania

„RADOMSKI LAUR TECHNIKI”

 

            Bardzo liczne radomskie środowisko techniczne, skupione przy Radomskiej Radzie Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT, w trakcie wielu dyskusji uznało za celowe ustanowienie specjalnej nagrody środowiska technicznego, dla wspierania i promowania postępu technicznego i wyróżniania ludzi go tworzących w regionie radomskim.

W rezultacie tych działań uchwałą Radomskiej Rady z dnia 8 grudnia 2008 r.  ustanowiona została Notowska Nagroda Uznania „RADOMSKI LAUR TECHNIKI”.

Nagroda przyznawana jest w formie Statuetki, Medalu lub Dyplomu uznania w kategorii:

- INNOWACJE;przyznawana za tworzenie nowych rozwiązań i wdrażanie innowacji technicznych w różnej formule, szczególnie w sektorze małych, średnich przedsiębiorstw, instytucji i gospodarstw rolnych.

- PRODUKT, USŁUGA ROKU przyznawana za osiągnięcia w zakresie jakości i wysokich standardów w działalności gospodarczej: produkcyjnej, usługowej, handlowej i proekologicznej na rynku regionalnym i krajowym.

- NAUKA I OŚWIATA; przyznawana za szczególne osiągnięcia w dziedzinie nauki i oświaty na rzecz innowacji i edukacji technicznej.

- AKTYWNE  DZIAŁANIE; przyznawana za wybitne osiągnięcia  w pracy na rzecz organizacji notowskiej oraz wspieranie postępu technicznego i organizacyjnego w regionie radomskim.

Nagrodę w poszczególnych kategoriach przyznaje Kapituła, powołana przez Radomską Radę FSNT NOT, w składzie 9 osób.

Opracowany został Regulamin przyznawania nagrody, określono kryteria i niezbędne procedury.

          Prawo do zgłaszania osób, zespołów, organizacji, instytucji czy przedsiębiorstw do Notowskiej Nagrody Uznania jest nieograniczone pod warunkiem spełnienia określonych w regulaminie zasad i celów nagrody.

 

Uroczyste wręczenie nagród I-VIII Edycji odbyło sie w trakcie corocznych  
Radomskich Dni Techniki” w latach 2009-2017.

 

          WYKAZ LAUREATÓW


I. Kategoria „INNOWACJE”

 

 Nagroda pierwszego stopnia - Statuetka:

 

  1. Zakłady Automatyki „KOMBUD” SA -  za opracowanie i częściowe wdrożenie projektu „ESTER” – ekonomicznego systemu zdalnego sterowania i kierowania ruchem kolejowym dla linii mało obciążonych - wnioskodawca SITK
  1. Politechnika Radomska im. Kazimierza Pułaskiego, Zespół w składzie: dr hab. inż. Krzysztof Śmiechowski, dr inż. Jan Żarłok, mgr Jan Skiba – za opracowanie i wdrożenie wzoru użytkowego „Stanowisko do badania właściwości higienicznych skór” - wnioskodawca SWP.
  2. Firma "Koordynacja" Mariusz Strzecha- za opracowanie i wytwarzanie innowacyjnego, komputerowego urządzenia "STABCONTROLL 2", mającego zastosowanie w diagnostyce i rehabilitacji- wnioskodawca Wyższa Szkoła Nauk Społecznych i Technicznych.
  3. Pan dr hab. inż. Zbigniew Kęsy - Profesor Politechniki Radomskiej - za nowatorskie prace w zakresie praktycznego zastosowania cieczy elektroreologicznych i magnetoreologicznych w hamulcach i sprzęgłach hydraulicznych - wnioskodawca Politechnika Radomska im. K. Pułaskiego.
  4. Firma RADWAG Wagi Elektroniczne Witold Lewandowski - za dotychczasowe osiągnięcia w produkcji najwyższej jakości wag elektronicznych zastosowaniem innowacyjnych technologii oraz utworzenie unikalnego w skali światowej stanowiska do kalibracji pipet tłokowych - wnioskodawca SIMP.
  5. "Społem”  Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Radomiu
    za opracowanie i wdrożenie do produkcji  chleba wieloziarnistego mieszanego razowego na naturalnym kwasie, według nowej technologii i receptury o zwiększonej zawartości  błonnika pokarmowego, witamin i minerałów oraz wieloletnie osiągnięcia w produkcji piekarniczej.
  6. mgr inż. Sławomir Sokołowski – nauczyciel w Zespole Szkół Elektronicznych
    w Radomiu
    1. za przekonstruowanie na napęd elektryczny zasilany za pomocą baterii akumulatorów żelowych samochodu osobowego spalinowego Fiat Cinquecento 900 ccm.

Nagroda drugiego stopnia - Medal:

  1. Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu, Ekologiczne Gospodarstwo Pokazowe w Chwałowicach k. Iłży – za działalność doświadczalną, wdrożeniową i upowszechnieniową w zakresie produkcji ekologicznej - wnioskodawca SITR.

2.       „BEFA” Spółka Cywilna – za opracowanie i wdrożenie do produkcji technologii nanoszenia ekologicznych powłok bezchromowych na elementy aluminiowe - wnioskodawca SIMP.

3.      Fabryka Broni "Łucznik" Radom Spółka z o.o.- za modernizacje karabinu szturmowego BERYL wz. 96 i 5,56 mm oraz karabinka  MINI BERYL wz.96- wnioskodawca Zarząd Koła SIMP przy Fabryce Broni „Łucznik” Sp. z o. o.

4.       Pan Wojciech Pysiak, Zdziechów 14, 26-652 Zakrzew- za opracowanie i zastosowanie innowacyjnych rozwiązań europejskich w prowadzeniu gospodarstwa systemem produkcji "Od pola do stołu"- wnioskodawca SITR.

5.      Zakłady Automatyki KOMBUD S.A. - za opracowanie nowoczesnych sygnalizatorów kolejowych- latarnia sygnałowa typu LST-5R-L z diodowym źródłem światła LED
i wdrożenie do eksploatacji  na stacji Przysucha  linii kolejowej nr 022 Radom-Tomaszów Mazowiecki  - wnioskodawca Zakłady Automatyki KOMBUD S.A.

6.      Pan Tomasz Magnowski- za innowacyjne podejście do procesu nauczania, organizację interaktywnych wystaw "Mózg" i realizację wielu projektów edukacyjnych w nowoczesnych formach.

7.      Pan Kacper Andrzej Oreszczuk- za autorski projekt  trójkołowego pojazdu zdalnie sterowanego z miotaczem płomieni nagrodzonego II miejscem w VI edycji Olimpiady Innowacji Technicznych, udział w olimpiadach i zdobycie brązowego medalu na Międzynarodowej Olimpiadzie Fizycznej.

       8.   "Janda" Pracownia Cukiernicza S.C.  Janusz Zając, Ewa Puton
           
za opracowanie i wdrożenie na rynku ogólnopolskim nowego produktu opartego
            o własną technologię i recepturę pod nazwą "Rogal nadziewany jabłkiem prażonym"                przy zastosowaniu  wysokojakościowych składników naturalnych i produkcji ręcznej.
      9.   
Renata Wiatrak, Artur Wiatrak – restauracja Bolek i Lolek  za opracowanie i wdrożenie              w Restauracji „Bolek i Lolek” nowego produktu opartego o własną technologię i                        recepturę pod nazwą "Lepianki ziemniaczane z baraniną" przy zastosowaniu           
            wysokojakościowych składników naturalnych i produkcji ręcznej.
 
       

 

Nagroda trzeciego stopnia – Dyplom uznania:

1.        Piekarnia Cukiernia Jarosław Gajda- za opracowanie receptury i produkcję chleba "Musli"- wnioskodawca SITSpoż.

2.         Piekarnia Fogiel&Fogiel Sp. J. - za opracowanie i wdrożenie nowej technologii wypieku chleba wiejskiego o większym udziale mąki żytniej w zakwaszonej formie, przy zastosowaniu  kwasu uzyskanego w procesie kontrolowanej fermentacji w oparciu o laboratoryjnie wyselekcjonowane żywe kultury bakteryjne - wnioskodawca CECH PIEKARZY.

 

II. Kategoria „NAUKA I OŚWIATA”

Nagroda pierwszego stopnia - Statuetka:

  1. Wydział Mechaniczny Politechniki Radomskiej im. Kazimierza Pułaskiego – za całokształt działalności dydaktycznej  i uzyskanie pełnych praw akademickich – wnioskodawca SIMP.
  2. Pan Marek Golka – za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej oraz w przygotowaniu uczniów do olimpiad w dziedzinie fizyki, astronomii i techniki - wnioskodawca Dyrekcja Publicznego Gimnazjum nr 5.
  3. Zespół Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego - za całokształt działalności dydaktycznej z okazji jubileuszu 90 - lecia szkoły – wnioskodawca RR FSNT NOT.
  4. Zespół Szkół Technicznych - za całokształt działalności dydaktycznej z okazji jubileuszu 90 - lecia szkoły – wnioskodawca RR FSNT NOT.
  5. Instytut Eksploatacji Pojazdów i Maszyn, Wydział Mechaniczny Politechniki Radomskiej- za utworzenie i prowadzenie nowoczesnego laboratorium z zakresu budowy pojazdów samochodowych i rekonstrukcji przebiegu wypadków- wnioskodawca SIMP.
  6. Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte - za całokształt działalności dydaktycznej, w tym: uzyskanie tytułu Najlepszego Technikum w województwie mazowieckimi i III miejsca w Ogólnopolskim Rankingu Techników 2011, II miejsca w Rankingu Maturalnym Techników 2011, unowocześnianie pracowni szkolnych, współpracę z firmami oraz znaczące osiągnięcia wychowanków w Olimpiadach Wiedzy Technicznej, Wiedzy o Wynalazczości i Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej - wnioskodawca SEP.
  7. Wydział Transportu i Elektrotechniki Uniwersytetu Technologiczno Humanistycznego - za całokształt działalności dydaktycznej, w szczególności uzyskanie praw do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie Transport oraz utworzenie uczelnianego Centrum Eksploatacji Kolei Dużych Prędkości - wnioskodawca SITK.
  8. VI Liceum Ogólnokształcące im Jana Kochanowskiego w Radomiu - z okazji jubileuszu 100 - lecia szkoły za całokształt działalności dydaktycznej oraz szczególne osiągnięcia
    w propagowaniu myśli technicznej i rozwijaniu zainteresowań naukami ścisłymi, wychowanie wielu laureatów szczebla ogólnopolskiego  Olimpiad: Wiedzy Technicznej, Innowacji Technicznych, Wiedzy o Wynalazczości oraz Informatycznej - wnioskodawca RR FSNT NOT.
  9. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu im. Rotmistrza Witolda Pileckiego za całokształt działalności dydaktyczno - technicznej z okazji jubileuszu 110 - lecia szkoły, w tym szczególne osiągnięcia w tworzeniu bazy praktycznej nauki zawodu, współpracy z zagranicznymi szkołami oraz uzyskania wielu tytułów wyróżniających szkołę w prowadzeniu zawodowego i społecznego wychowania młodzieży. 
  10. Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu nagroda przyznana z okazji jubileuszu 50- lecia szkoły oraz za całokształt prowadzonej działalności dydaktyczno – technicznej. Podkreślić należy, że w ostatnich latach w szkole zostały wprowadzone nowe kierunki kształcenia, jako wyjście naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy oraz uwzględnienie zainteresowań uczniów i preferencji rodziców.

 

Nagroda drugiego stopnia – Medal:

  1. Pan dr hab. inż. Dionizy Saniawa – za opracowanie programu oraz organizację
    X Ogólnopolskich Dni Młodego Elektryka w Radomiu- wnioskodawca SEP.
  2. Pan dr inż. Zbigniew Siemiątkowski – za zorganizowanie jednej z najbardziej nowoczesnych w Polsce „Pracowni obrabiarek sterowanych numerycznie” - wnioskodawca Politechnika Radomska im. Kazimierza Pułaskiego.
  3. Warsztaty Szkolne Zespołu Szkól Samochodowych w Radomiu – za modernizację pracowni warsztatowych i wykonanie nowatorskich pomocy dydaktycznych do realizacji programu nauczania szkoły- wnioskodawca Dyrekcja Zespołu Szkół Samochodowych.

4.      Pan Wojciech Bernat -  Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu- za nowoczesne zarządzanie placówką oświatową oraz aktywną działalność w zakresie współpracy z uczelniami i organizacją notowską na rzecz postępu technicznego- wnioskodawca Zespół Szkół Samochodowych.

5.      Pan Tomasz Suwalski - nauczyciel Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza
w Szydłowcu- za przygotowywanie uczniów do Ogólnopolskiego Konkursu "Młody Innowator 2009/2010", do Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej oraz do Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości- wnioskodawca Dyrekcja Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu.

6.      Pani Zofia Kukla - Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 5 w Radomiu- za inicjowanie
i organizację ciekawych przedsięwzięć edukacyjnych, współautorstwo wielu pomocy dydaktycznych w tym nagrodzonych I miejscem w  Ogólnopolskim Konkursie Młody Innowator Techniki- wnioskodawca Publiczne Gimnazjum nr 5.

7.      Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Kilińskiego w Radomiu - za całokształt działalności dydaktycznej i znaczące osiągnięcia szkoły i wychowanków w Turnieju Młodych Mistrzów Techniki, Ogólnopolskich Konkursach oraz Międzynarodowych Targach Branży Skórzanej i Obuwia - wnioskodawca SWP.

8.      Pani Jolanta Magdalena Skoczylas - Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu - za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne w tym autorskie opracowania wykonane na zlecenie jednostek centralnych i okręgowych, dotyczące między innymi:  programu nauczania rysunku technicznego, systemu oceniania dla szkól średnich, zestawu zadań egzaminacyjnych, pakietów edukacyjnych w zawodach budowlanych i współautorstwo w opracowaniu standardów kwalifikacji zawodowych i podstaw programowych dla kilku zawodów - wnioskodawca Zespół Szkół Budowlanych.

9.      Pan dr inż. Marek Wiśniewski - Nauczyciel akademicki Politechniki Radomskiej - za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz wprowadzenia nauczania na kierunku energetyka w szkołach technicznych ponadgimnazjalnych i w Politechnice Radomskiej oraz współudział w opracowaniu Programu Ramowego i Szczegółowego dla nauczania tego kierunku - wnioskodawca Politechnika Radomska im. K. Pułaskiego.

10.  Pan Paweł Pirosz - Nauczyciel Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu - za całokształt działalności dydaktycznej, udział w przygotowaniu i wdrażaniu innowacyjnych programów szkolenia oraz znaczące osiągnięcia w przygotowaniu uczniów do Olimpiad Wiedzy Technicznej - wnioskodawca Zespół Szkół Elektronicznych.

11.  Pan Dariusz Stępniewski - Nauczyciel Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu - za całokształt działalności dydaktycznej oraz znaczące osiągnięcia w przygotowaniu uczniów do olimpiad  i konkursów zawodowych i organizację corocznych Targów Motoryzacyjnych w Zespole Szkół Samochodowych w Radomiu - wnioskodawca Zespół Szkół Samochodowych.

12.  Pan Mariusz Szymańczak Nauczyciel Zespołu Szkół Samochodowych - za całokształt działalności dydaktycznej, aktywne uczestnictwo w działaniach związanych z kształceniem zawodowym oraz pozyskiwanie funduszy na zajęcia dodatkowe i wyrównawcze uczniów Zespołu Szkół Samochodowych - wnioskodawca Zespół Szkół Samochodowych.

13.  Wyższa Inżynierska Szkoła Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu - za całokształt działalności dydaktycznej w szczególności za wdrożenie i realizację innowacyjnego programu kształcenia na studiach I-go stopnia na kierunku Budownictwo w ramach projektu "Inżynier Budownictwa - nowa jakość kształcenia na WISBiOP w Radomiu" - wnioskodawca ROSA-BUD S.A.

14.  Pan Mirosław Mortka- za autorski program pracy z uczniem zdolnym i przygotowanie wielu laureatów i finalistów krajowych i międzynarodowych olimpiad.

15.  Pan Sławomir Lichota- za autorski program pracy z uczniem zdolnym i przygotowanie wielu laureatów i finalistów krajowych i międzynarodowych olimpiad.

16.  Pan Karol Farbiś- za szczególne osiągnięcia na olimpiadach krajowych i międzynarodowych z zakresu informatyki, matematyki i innowacji technicznych.

17.  Pan Marcin Nowak- za szczególne osiągnięcia i publikacje w zakresie zarządzania i zrównoważonego rozwoju oraz uzyskane wyróżnienia w konkursach i konferencjach o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

18.  Pan Maciej Szykowny- za szczególne zaangażowanie w prowadzeniu Koła SEP,  propagowanie bezpiecznego zachowania wsród najmłodszych w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "Bezpieczna elektryczność", organizację szkoleń i egzaminów.

19. dr inż. Marek Wiśniewski Nauczyciel akademicki UTH w Radomiu za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz wprowadzenia nauczania na kierunku energetyka w szkołach technicznych ponadgimnazjalnych i w Politechnice Radomskiej oraz współudział w opracowaniu Programu Ramowego i Szczegółowego dla nauczania tego kierunku.

20. Krystyna Dasiewicz nauczycielka od 30 lat w Zespole Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu Wicedyrektor ZSE za całokształt działalności dydaktycznej a szczególnie osiągnięcia w zakresie propagowania innowacyjnych rozwiązań w dydaktyce i pracy z uczniami zdolnymi oraz organizację olimpiad i  konkursów rozwijających zainteresowania techniczne młodzieży.

21. Wojciech Wojciechowski nauczyciel Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu za całokształt działalności dydaktycznej a szczególnie osiągnięcia w zakresie opracowania i wdrożenia wielu stanowisk kształcenia zawodowego uczniów i rozwijanie zainteresowań technicznych młodzieży gimnazjalnej oraz współudział w organizacji radomskich imprez popularnonaukowych.

22. Filip Plata za uzyskanie brązowego medalu na Międzynarodowej Olimpiadzie Fizycznej, IV miejsca Olimpiady Fizycznej, tytułu finalisty Olimpiady Matematycznej w 2014 roku oraz laureata Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH  i konkursów Politechniki Warszawskiej w 2014 roku.

23. Adam Sobczyk za uzyskanie I nagrody Ogólnopolskiego Konkursu o tytuł Młodego Innowatora 2013/2014 roku za współudział w opracowaniu projektu "Elektroniczny Opiekun". Laureat nagrody Radomski Laur Techniki III stopnia w 2013 r.

24.  Kuba Marczewski za uzyskanie I nagrody Ogólnopolskiego Konkursu o tytuł Młodego Innowatora 2013/2014 roku za współudział w opracowaniu projektu "Elektroniczny Opiekun". Laureat nagrody Radomski Laur Techniki III stopnia w 2013 r.  

25. Autoryzowana Stacja Obsługi Toyota Marek Romanowski sp. z o.o. sp. k.
za aktywne uczestnictwo w działaniach związanych z praktycznym kształceniem zawodowym w ramach współpracy z Zespołem Szkół Samochodowych, szczególnie w zakresie nowoczesnych technik blacharsko lakierniczych.

26. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu
za wyjątkowo aktywną działalność na rzecz poprawy warunków i form praktycznego kształcenia zawodowego, a szczególnie w zakresie tworzenia nowoczesnej bazy dydaktycznej oraz współpracy z lokalnymi firmami motoryzacyjnymi.

27.   Barbara Czerska – nauczyciel w Zespole Szkół Elektronicznych za przygotowywanie uczniów do Olimpiady Wiedzy Technicznej prowadząc z nimi zajęcia nieodpłatnie. Co roku jej podopieczni uczestniczą w ogólnopolskim finale olimpiady - w roku szkolnym 2015/2016 w XLII edycji OWT trzech uczniów uzyskało tytuł finalisty. W 2016/17 tytuł laureata OWT zdobył jeden z uczniów Pani Czerskiej. Od wielu lat uczestniczy również w organizowaniu etapu okręgowego OWT przeprowadzanego dla uczniów regionu radomskiego w ZSE w Radomiu.

       28.  Wojciech Szymański – uczeń VI Liceum Ogólnokształcącego im. J.      
             Kochanowskiego
 za wyjątkowe osiągnięcia ucznia tj. wyróżnienie w Międzynarodowej               Olimpiadzie Fizycznej, Brązowy medal w Europejskiej Olimpiadzie Fizycznej,                
             uzyskanie tytułu Laureata II miejsce w Olimpiadzie Fizycznej, tytułu Laureata X  
             miejsce w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej, Laureat Olimpiady Informatycznej,       
             wyróżniony finalista konkursu fizycznego Politechniki Warszawskiej  i Mazowieckiego 
             Kuratora Oświaty, uzyskanie bardzo dobrego wyniku w Polsko - Ukraińskim  
             konkursie    fizycznym Lwiątko.

29. Zespół Szkół Skórzano - Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu  za całokształt działalności dydaktyczno – technicznej. Uczniowie szkoły biorą udział w wielu branżowych wystawach, targach i konkursach uzyskując liczne nagrody. Wyroby zgłaszane do konkursów, wykonane według projektów uczniów, oprócz oryginalnej formy, kolorystyki i zestawienia materiałów, pokazują niekonwencjonalne rozwiązania technologiczne wyrobów odzieżowych.

       30.  Anna Wolska – nauczyciel w Zespole Szkół Skórzano - Odzieżowych, Stylizacji i 
             Usług  w Radomiu
 za całokształt działalności dydaktyczno - technicznej, wieloletnie, 
             skutkujące sukcesami przygotowanie uczniów do udziału w konkursach, targach i   
             wystawach branżowych.

       31.  Mirosława Szewczyk - nauczyciel w Zespole Szkół Skórzano - Odzieżowych, Stylizacji               i  Usług w Radomiu za całokształt działalności dydaktycznej, w tym za modernizację 
             pracowni warsztatowych, udział w projektach unijnych "Prosta sprawa kwalifikacje to               podstawa".
       32. 
Piotr Szymczak – wykładowca w Europejskiej Uczelni Społeczno – Technicznej w     
             Radomiu 
za całokształt działalności dydaktycznej, głównie za wieloletnie
             przekazywanie wiedzy zgodnej z kierunkiem kształcenia  i obowiązującymi normami                 budowlanymi i przepisami ustaw w powiązaniu teorii z praktyką opartą na             
             doświadczeniu zawodowym,- aktywne uczestnictwo w działaniach związanych z
             kształceniem na studiach inżynierskich na kierunku Budownictwo, za czynny
             współudział w przygotowaniu międzynarodowej konferencji „Budownictwo
             zrównoważone — pasywne — innowacyjne szansą inteligentnego rozwoju miast"

 

 

Nagroda trzeciego stopnia – Dyplom uznania:

  1. Pan Grzegorz Kujawiak - za udział i dwukrotne uzyskanie tytułu laureata Olimpiady Wiedzy Technicznej oraz finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady „O diamentowy indeks AGH” - wnioskodawca Dyrekcja Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte.
  2. Pan Mateusz Pluta - za pracę konkursowa „Model do badania transformatora” – pomoc dydaktyczną dla pracowni podstaw elektroniki- wnioskodawca Dyrekcja Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki.
  3. Pan Piotr Godlewski – za wielokrotny udział i uzyskanie złotego i dwóch srebrnych medali na Międzynarodowych Olimpiadach Fizycznych oraz siedmiokrotnego laureata olimpiad fizycznych, astronomicznych i technicznych- wnioskodawca Profesor Oświaty Marek Golka..
  4. Pan Tomasz Smoleński – za wielokrotny udział i dwukrotne zdobycie złotego medalu na Międzynarodowych Olimpiadach Fizycznych i Astronomicznych oraz trzykrotne zwycięstwo w Olimpiadzie Fizycznej i Technicznej- wnioskodawca Profesor Oświaty Marek Golka.
  5. Pani Katarzyna Grzeszczyk – za uzyskanie tytułu finalistki XXXV Olimpiady Wiedzy Technicznej i tytułu laureata III stopnia z przedmiotu matematyka w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „O diamentowy indeks AGH” wnioskodawca Dyrekcja III LO im. Płk. Dionizego  Czachowskiego.
  6. Pan Marcin Makowski- nauczyciel Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu- za prowadzenie Koła Naukowego  przygotowującego uczniów do Olimpiady Wiedzy o wynalazczości- wnioskodawca Dyrekcja Zespołu Szkół Elektronicznych.
  7. Pan Paweł Kozłowski – nauczyciel Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu- za prowadzenie interdyscyplinarnego koła zainteresowań EPROM, przygotowanie do konkursów i olimpiad uczniów ZSE- wnioskodawca Dyrekcja Zespołu Szkół Elektronicznych.
  8. Pan Grzegorz Kujawiak- uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu- za osiągnięcia w  Olimpiadzie Elektrycznej i Elektronicznej "Euroelektra 2010" - laureat, w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej 2010 - laureat, wyróżnienie w konkursie fizycznym Politechniki Radomskiej, udział w finale Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH- wnioskodawca Dyrekcja Zespołu Szkół Elektronicznych.
  9. Pan Mariusz Rejek i Pan Mariusz Gwóźdź- uczniowie Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu- za wspólne opracowanie "Mikrokontrolera AT 89C2051 wraz z układami peryferyjnymi, laureaci I nagrody III edycji Ogólnopolskiego Konkursu o tytuł młodego innowatora "Młody Innowator 2009/2010"- wnioskodawca Dyrekcja Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza.
  10. Zespół uczniów Publicznego Gimnazjum Nr 5 w Radomiu: Pan Krzysztof Kowalczyk, Pan Oskar Żyliński, Pani Ilona Magdzicka, Pan Rafał Karkowski  Pan Dominik Maj- za opracowanie pomocy dydaktycznych z fizyki: rura akustyczna, świetlówka
    i karuzela, zdobycie I nagrody III edycji Ogólnopolskiego Konkursu o tytuł młodego innowatora "Młody Innowator 2009/2010"- wnioskodawca Dyrekcja Publicznego gimnazjum nr 5.
  11. Pan Sławomir Kądziela- uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu- za udział w finale XXXVI edycji Olimpiady Wiedzy
    o Wynalazczości 2009-2010, udział w finale konkursu "Energia i Środowisko" – wnioskodawca  Dyrekcja Zespołu Szkół Elektronicznych.
  12. Pan Bartłomiej Kowalczyk- uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu- za udział w finale Olimpiady Elektrycznej i Elektronicznej "Euroelektra 2010" udział w XXXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej
    i Elektronicznej - Krosno 2010- wnioskodawca  Dyrekcja Zespołu Szkół Elektronicznych.
  13. Pan Paweł Sołtysiak- uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte
    w Radomiu- za udział w finale konkursu fizycznego Politechniki radomskiej 2009 – 2010. Wnioskodawca - Dyrekcja Zespołu Szkół Elektronicznych.
  14. Pan Artur Nowocień - nauczyciel Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu - za  wykonanie wielu nowatorskich pomocy naukowych i udział w organizacji Radomskiego Pikniku Naukowego - wnioskodawca Zespół Szkół Elektronicznych.
  15. Pan Sławomir Kądziela - absolwentka Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu - za udział i uzyskanie tytułu: Finalisty w XXXVII edycji Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości w 2011 r. - wnioskodawca Zespół Szkół Elektronicznych.
  16. Pan Rafał Czerwiński - absolwent Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu - za udział i uzyskanie tytułu: Finalisty w XXXVII edycji Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości w 2011r. - wnioskodawca
  17. Pan Adrian Skrzek - absolwent Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu - za udział i uzyskanie tytułu: Finalisty w XXXVII edycji Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości w 2011r. - wnioskodawca Zespół Szkół Elektronicznych.
  18. Emilia Bukalska, Piotr Krupa, Jakub Madeja, Jakub Marczewski i Adam Sobczyk - uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 5 w Radomiu - za wykonanie "Makiety ekologicznego miasta" zasilanego w całości różnymi ekologicznymi źródłami energii - Dyrekcja PG nr 5.
  19. Pani Ewa Osińska- za całokształt działalności dydaktycznej, udział w projektach unijnych, sukcesy uczniów na MTP, organiację wojewódzkich konkursów i pokazów zawodowych.
  20. Pan Romuald Lis- za całokształt działalności dydaktycznej, a szczególnie osiągnięcia w rozwijaniu zainteresowań naukami ścisłymi i propagowaniu innowacji i myśli technicznej .
  21. Pan Adam Duszyk- za autorski program pracy z uczniem zdolnym, przygotowanie laureatów i  finalistów Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości
  22. Pan Michał Romanowski- za popularyzację fizyki, organizację pokazów, opiekę i przygotowanie młodzieży do konkursu Młody Innowator
  23. Pan Mateusz Gajda- za innowacyjne rozwiązania w zakresie oszczędności energii, osiągnięcia w Olimpiadach Innowacji Technicznych i Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH.
  24. Pan Jakub Kmiotek- za innowacyjne rozwiązania w zakresie oszczędności energii, osiągnięcia w Olimpiadach Innowacji Technicznych i Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH.
  25. Pan Konrad Sikorski- za uzyskanie tytułu Laureata Olimpiady Informatycznej i finalisty Olimpiady Innowacji Technicznych, udział w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej i w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH.
  26. Pan Maciej Waniek- za uzyskanie tytułu finalisty w XXXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, zaangażowanie w modernizację pracowni automatyki w szkole.
  27. Pan Mikołaj Marcinkiewicz- za uzyskanie tytułu finalisty w XXXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej oraz XXXIX Olimpiady Wiedzy Technicznej, aktywną pracę przy wykonaniu pomocy dydaktycznych.
  28. Pan Patryk Wargacki- za uzyskanie tytułu finalisty w  XXXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej oraz w XXXIX Olimpiadzie Wiedzy Technicznej i laureata II miejsca w ogólnopolskich zawodach IT Essentials NetRiders Polska 2013.
  29. Panowie Adam Sobczyk Leszek Wziątek, Piotr Krupa, Kuba Marczewski i Maciej Kopycki- za wielokrotny udział i uzykanie czołowych miejsc w ogólnopolskim konkursie  "Młody Innowator",  udział w szkolnych pokazach fizycznych i wojewódzkim konkursie chemicznym, opracowanie projektów "Odzyskiwanie energii windy", "Makieta ekologicznego miasta" .
  30. Jolanta Binek za osiągnięcia w zakresie modernizację pracowni warsztatowych, udział w projektach unijnych oraz organizację zajęć rozwijających zainteresowania zawodowe młodzieży gimnazjalnej.
    31.  Ewa Figura za osiągnięcia w zakresie modernizacji pracowni warsztatowych, udział w projektach unijnych oraz uzyskane nagrody i wyróżnienia w ogólnopolskich zawodowych konkursach szkolnych.
    32.
    Tomasz Suwalski za
    aktywną pracę z młodzieżą uzdolnioną oraz przygotowanie  finalistów XXXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w 2014 r.
    33. Daniel Głogowski za
    uzyskanie IV miejsca w XXXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w kategorii elektronika medyczna- 2014 r. oraz Finalisty 40- tej Olimpiady Wiedzy Technicznej.
    34. Paweł Łoziński
    Uzyskanie tytułu finalisty XXXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w kategorii elektronika - 2014 r.  za uzyskanie tytułu finalisty XXXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w kategorii elektronika - 2014 r.  
    35.
    Adrian Naruszko za uzyskanie tytułu Laureata Olimpiady Informatycznej w 2013 i 2014 r. oraz 2 miejsca w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej.
    36.
    Sebastian Juszczyński za
    uzyskanie tytułu Finalisty  Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości, naukowego stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz udział w wielu olimpiadach i konkursach.
    37. Katarzyna Wolska za
    uzyskanie V miejsca w ogólnopolskim finale Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości -2014, oraz półfinalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie i wyróżniające wyniki w nauce.
    38.  
    Jędrzej Ganabisiński - uczeń w Zespole Szkół Elektronicznych - Laureat Olimpiady
           Wiedzy Technicznej w roku szkolnym 2016-2017.
    39.  Paweł Szafrański - uczeń VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego -           Zwycięzca 43 Olimpiady Wiedzy Technicznej, Finalista Olimpiady Innowacji     
           Technicznej i Wynalazczości w roku 2017 i 2016.
    40.  
    Tomasz Cheda - uczeń VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego -       
           Laureat VIII miejsce w Polsce Olimpiady Fizycznej, uczestnik Europejskiej       
           Olimpiady Fizycznej, Kaon w Polsko - Ukraińskim konkursie fizycznym Lwiątko.
    41.  Andrzej Oreszczuk - uczeń VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego -      Laureat 65 Olimpiady Fizycznej (11 miejsce), Laureat 64 Olimpiady Fizycznej,       
           Finalista  43 Olimpiady Wiedzy Technicznej, Laureat XXII konkursu fizycznego                 Politechniki  Warszawskiej  i Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

    42. Adrian Płatos - uczeń VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego -     
          Laureat III miejsce w Polsce 43 Olimpiady Wiedzy Technicznej (2017 r.), Laureat X     
          miejsce w Polsce 42 OWT, Finalista XXII konkursu fizycznego Politechniki       
          Warszawskiej i Mazowieckiego Kuratora Oświaty.




III. Kategoria „AKTYWNA DZIAŁALNOŚĆ”

Nagroda pierwszego stopnia - Statuetka:

1.      Pan Henryk Poręba – za całokształt ponad 30 letniej aktywnej działalności na rzecz organizacji notowskiej i postępu technicznego - wnioskodawca SITR.

2.      Pan Piotr Szprendałowicz – za wspieranie działalności na rzecz organizacji notowskiej
i postępu technicznego - wnioskodawca Zarząd RR FSNT NOT.

3.      Pan Marek Grzywacz - za całokształt ponad 30 letniej aktywnej działalności na rzecz organizacji notowskiej i postępu technicznego - wnioskodawca SEP.

4.    Andrzej Kosztowniak Prezydent Miasta Radomia za aktywne wspieranie działalności na rzecz rozwoju organizacji notowskiej i postępu technicznego.    

5.    Józef Bakuła - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu za aktywne wspieranie działalności RFSNT NOT, oraz popularyzowanie postępu technicznego w całym okresie swojej pracy zawodowej i społecznej, inspirowanie młodzieży do udziału w różnych konkursach o tematyce technicznej, wspieranie w obecnej pracy zawodowej wszelkich działań mających na celu propagowanie wiedzy technicznej dla umożliwienia młodym ludziom zakładanie własnych firm.     

 

Nagroda drugiego stopnia - Medal:

 

1.      Pan Henryk Barszcz – za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz organizacji notowskiej i postępu technicznego - wnioskodawca SWP.

2.      Pan Ryszard Chojko - za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz organizacji notowskiej i postępu technicznego- wnioskodawca SITSpoż.

3.      Pan Aleksander Kornatowski – za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz organizacji notowskiej i postępu technicznego- wnioskodawca Zarząd RR FSNT NOT.

4.      Pan Józef Bakuła - za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz organizacji notowskiej i postępu technicznego- wnioskodawca Zarząd RR FSNT NOT i RKTiW.

5.      Pan Cezary Zacharski- za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz organizacji notowskiej i postępu technicznego- wnioskodawca SITSpoż.

6.      Pan Krzysztof Lewandowski- za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz organizacji notowskiej i postępu technicznego- wnioskodawca PSRWN.

7.        Pan Julian Cedro- za  szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz organizacji notowskiej i postępu technicznego- wnioskodawca SIMP.

8.        Pan Piotr Kacprzak - Z-ca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, członek SITLiD - za wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz organizacji notowskiej, postępu w gospodarce leśnej, ochrony środowiska i przyrody- wnioskodawca SITLiD.

9.        Pan Tadeusz Wojcieszek, członek SIMP -za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz organizacji notowskiej i postępu technicznego- wnioskodawca - SIMP.

10.    Pan Jan Lalak - za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz organizacji notowskiej
i postępu technicznego - wnioskodawca SIMP.

 

11. Piotr Kacprzak Z-ca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, członek SITLiD za

   wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz organizacji notowskiej, postępu w gospodarce leśnej, ochrony środowiska i         przyrody.      
     12. Pan Karol Bauer za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz organizacji notowskiej i postępu technicznego.

       13. Pan Edward Chrzanowski za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz organizacji notowskiej i postępu   technicznego.
    

Nagroda trzeciego stopnia – Dyplom uznania:

1.      Pan Czesław Kwiecień – za wyróżniająca działalność na rzecz organizacji notowskiej
i postępu technicznego- wnioskodawca SITWM.

2.      Pani Maria Jaworska - za wyróżniająca działalność na rzecz organizacji notowskiej
i postępu technicznego- wnioskodawca SITSpoż.

3.      Pani Elżbieta Nowakowska- za wyróżniającą działalność na rzecz organizacji notowskiej i postępu technicznego- wnioskodawca SWP.

4.      Pan Jerzy Staniewski członek SWP - za wyróżniającą działalność na rzecz organizacji notowskiej i postępu technicznego- wnioskodawca SWP.

 

 

 

        

Zmieniony ( Czwartek, 06 Wrzesień 2018 11:09 )
 
Spotkanie opłatkowe 2012 PDF Email
Wpisany przez admin_piotr   
Środa, 16 Styczeń 2013 12:21

Spotkanie świąteczno-noworoczne 2012 r.
RR FSNT NOT w Radomiu

 
  Zgodnie z tradycją  w dniu 18 grudnia 2012 r. w Domu Technika NOT odbyło się
spotkanie świąteczno – noworoczne środowiska inżynieryjno-technicznego
z Jego Ekscelencją Księdzem Biskupem Ordynariuszem Diecezji Radomskiej
Henrykiem Tomasikiem.
 
  

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Link do galerii
       

             W spotkaniu obok licznej rzeszy członków Radomskiej Rady Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT, stowarzyszeń NT i przyjaciół federacji udział wzięli zaproszeni goście m.in. Zbigniew Gołąbek radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Krzysztof  Ferensztajn Wiceprezydent Miasta Radomia, Artur Około - Zubkowski - Prezes Zarządu Izby Przemysłowo-Handlowej w Radomiu, prof. dr hab. inż. Zbigniew Łukasik – Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. K. Pułaskiego w Radomiu, dr Anna Sas-Badowska- Rektor Wyższej Inżynierskiej Szkoły Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Radomiu, przedstawiciele szkół wyższych i szkół technicznych w Radomiu.

            Współorganizatorem uroczystości ponownie była Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa reprezentowana przez Skarbnika Rady Tadeusza Gałązkę oraz kierownictwo Biura Terenowego w Radomiu wraz z delegatami.

            Wśród przybyłych gości nie zabrakło również  przedstawicieli instytucji kultury, przedsiębiorców, ludzi nauki i techniki oraz firm współpracujących z Radomską Radą FSNT NOT.

            W świąteczny nastrój przeniósł wszystkich wspaniały występ chóru „Gospel Radom” 
z Młodzieżowego Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu pod dyrygenturą wokalistki jazzowej i założycielki Iwony Skwarek oraz występ zespołu muzycznego ze Szkoły Rocka.

            Życzenia skierowane od Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Henryka Tomasika dopełniły nastroju i zintegrowały wszystkich uczestników.

            Organizatorzy wszystkim gościom serdecznie dziękują za tak liczne przybycie i przekazane życzenia jednocześnie życząc wszelkiej pomyślności w 2013 Roku.

 
XXV Radomskie Dni Techniki - Sprawozdanie PDF Email
Wpisany przez admin_piotr   
Środa, 28 Listopad 2012 11:30

XXV RADOMSKIE DNI TECHNIKI


 22 - 26 października 2012
 
 
 
Radomska Rada Federacji Stowarzyszeń 

Naukowo - Technicznych NOT  
 

Inauguracja XXV Radomskich Dni Techniki
odbyła się w dniu 22 października 2012 r.
pod hasłem  „Radom miastem innowacyjnych inwestycji”.
Patronat honorowy objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego i Prezydent Radomia.


Link do galerii

Istotnym elementem podczas inauguracji było:

-       ogłoszenie i wręczenie nagród IV  edycji Nagród Radomski Laur Techniki w trzech kategoriach: innowacje, nauka i oświata oraz aktywna działalność. Łącznie wręczono 3 nagrody I stopnia (statuetki) i 4 nagrody II stopnia (medale). Radomski Laur Techniki w kategorii innowacje otrzymała Firma RADWAG Wagi Elektroniczne za wybitne osiągnięcia w produkcji najwyższej jakości wag elektronicznych. W kategorii nauka i oświata za całokształt działalności dydaktycznej statuetkę wręczono  Wydziałowi  Transportu i Elektrotechniki Uniwersytetu Technologiczno - Humanistycznego im. K. Pułaskiego oraz VI Liceum Ogólnokształcącemu im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Nagrody II stopnia (medale) otrzymali: Zakłady Automatyki KOMBUD S.A., Wyższa Inżynierska Szkoła Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy, p. Mariusz Szymańczak - nauczyciel Zespołu Szkół Samochodowych
i p. Jan Lalak - wieloletni, zasłużony działacz NOT.

-       Prezentacja koncepcji budowy Centrum Konferencyjnego przez właściciela Firmy MULTIBUD P. Wojciecha Ciurzyńskiego

-       wystąpienie Prezesa Spółki Port Lotniczy Radom S.A. – Tomasza Siwaka z prezentacją budowy lotniska w Radomiu

         Podczas tegorocznych Radomskich Dni Techniki, trwających od 22 do 26 października 2012, odbyły się liczne seminaria naukowo-techniczne,  szkolenia i wykłady poświęcone problematyce branży mechanicznej, elektrycznej, budowlanej, leśnictwa i przetwórstwa rolnego; m. in. „Szansa fotowoltaiki w warunkach polskich”, „Praktyczne aspekty odbiorów obiektów budowlanych z punktu widzenia Straży Pożarnej”, „Wspólna Polityka Rolna w latach 2014 – 2020”, „Charakterystyka wad powłok lakierniczych”, „Metody komputerowego modelowania w konstrukcji maszyn”, „Własności dekoracyjne powłok epoksydowych starzonych w  naturalnych warunkach klimatycznych”, „Rozwój konstrukcji nadwozi samochodowych pod kątem bezpieczeństwa biernego”.

         Uczestnicy mogli zwiedzać pracownie i laboratoria Instytutu Budowy Maszyn oraz Instytutu Eksploatacji Pojazdów i Maszyn Uniwersytetu Humanistyczno. - Technologicznego. Zainteresowani mogli skorzystać z wyjazdu do Centrum Targowo - Kongresowego w  Warszawie na Konferencję Naukowo - Techniczną  „Bezpieczeństwo  w transporcie drogowym i kolejowym” w ramach „X Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego, Kolejowego oraz Zarządzania Ruchem” jak również wziąć udział w wyjeździe integracyjnym na teren Nadleśnictwa Zwoleń, w trakcie którego uwzględniono przejazd na powierzchnię zniszczonych lasów przez trąbę powietrzną w Leśnictwie Dziurków koło Lipska i prezentację działań związanych z usuwaniem skutków wiatrołomów.

         Tegoroczne Dni Techniki jak zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem  pośród menedżerów przemysłu, twórców techniki, uczniów szkół technicznych i gimnazjalistów, instytucji, przedsiębiorców oraz szerokiego grona członków SNT.


 
Seminarium - Galeria PDF Email
Wpisany przez admin_piotr   
Środa, 20 Czerwiec 2012 11:28
Zapraszamy do oberzenia galerii zdjęć

z seminarium pt.:
„Modernizacja linii kolejowej nr 8 dźwignią rozwoju
województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego”.

Link do Galerii
 
Więcej artykułów…
« PoczątekPoprzednia11121314151617NastępnaOstatnie »

Strona 14 z 17

bottom
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
Visitors Counter