top
logo
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 


Partnerzy:
Odsłon : 643556
Olimpiady i Konkursy PDF Email
Wpisany przez adminnot   
Środa, 18 Czerwiec 2014 12:57

MŁODZI INNOWATORZY 2014



11 czerwca 2014 r. w Warszawskim Domu Technika NOT podsumowano VII Ogólnopolski Konkursu Młody Innowator

 

VII edycja Konkursu została przeprowadzona w roku szkolnym 2013/2014 wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Do oceny przez Jury Krajowe Konkursu nadesłano 41 projektów przygotowanych przez 92 uczniów. Spośród tych prac postanowiono nagrodzić 15 projektów przygotowanych przez 27 uczniów. Organizatorami pierwszych eliminacji były Terenowe Jednostki Organizacyjne NOT w całym kraju.

Zwycięzcami VII edycji Konkursu Młody Innowator zostali:

w kategorii liceum ogólnokształcące:



Kuba Marczewski Adam Sobczyk z kl. I VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, za pracę zespołową „Elektroniczny opiekun”, przygotowaną pod kierunkiem mgr Sławomira Lichoty, zgłoszoną przez Radomską Radę FSNT NOT

Gratulujemy !!!

 

OLIMPIADA INNOWACJI TECHNICZNYCH I WYNALAZCZOŚCI I edycja

 

Finał ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości Blok B - Wynalazczość zorganizowany został w dniach 30 maja - 1 czerwca 2014r. we Wrześni.

 W bieżącym roku podobnie jak wcześniej głównym organizatorem Olimpiady był Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów.

Olimpiada zorganizowana była w formie 3 – stopniowych zawodów: eliminacje szkolne i

międzyszkolne (I stopień), eliminacje okręgowe (II stopień) oraz finał ogólnopolski (III

stopień).

W tegorocznym finale ogólnopolskim wzięło udział 30 trzyosobowych

zespołów (90 uczniów ze szkół z całej Polski).

 

W klasyfikacji drużynowej okręg radomski zajął 3-cie miejsce.

W klasyfikacji indywidualnej:

 laureatem 1-go miejsca został  Kaczmarczyk Konrad uczeń VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

laureatką 3-go miejsca została Wolska Katarzyna uczennica Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

 

Gratulacje !!!

XL OLIMPIADA WIEDZY TECHNICZNEJ


W dniach 10 – 12 kwietnia 2014 r., odbyły się w Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach zawody III stopnia (finały ogólnopolskie) jubileuszowej, 40 Olimpiady Wiedzy Technicznej. 

W zawodach finałowych wzięło udział 55 zawodników reprezentujących 38 szkół. Zostali oni wyłonieni spośród 8 524 uczniów z 444 szkół ponadgimnazjalnych, którzy w październiku 2013 r. przystąpili do zawodów szkolnych.

Laureatem trzeciego miejsca w grupie tematycznej mechaniczno-budowlanej został

Adrian NARUSZKO, uczeń VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, podopieczny p. Sławomira LICHOTY.

Gratulujemy  !!!

 

 
Radomski Laur Techniki - informacje PDF Email
Wpisany przez admin_piotr   
Poniedziałek, 03 Czerwiec 2013 00:19
 

 
 
 
Notowska Nagroda Uznania

„RADOMSKI LAUR TECHNIKI”

 

            Bardzo liczne radomskie środowisko techniczne, skupione przy Radomskiej Radzie Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT, w trakcie wielu dyskusji uznało za celowe ustanowienie specjalnej nagrody środowiska technicznego, dla wspierania i promowania postępu technicznego i wyróżniania ludzi go tworzących w regionie radomskim.

W rezultacie tych działań uchwałą Radomskiej Rady z dnia 8 grudnia 2008 r.  ustanowiona została Notowska Nagroda Uznania „RADOMSKI LAUR TECHNIKI”.

Nagroda przyznawana jest w formie Statuetki, Medalu lub Dyplomu uznania w kategorii:

- INNOWACJE;przyznawana za tworzenie nowych rozwiązań i wdrażanie innowacji technicznych w różnej formule, szczególnie w sektorze małych, średnich przedsiębiorstw, instytucji i gospodarstw rolnych.

- PRODUKT, USŁUGA ROKU przyznawana za osiągnięcia w zakresie jakości i wysokich standardów w działalności gospodarczej: produkcyjnej, usługowej, handlowej i proekologicznej na rynku regionalnym i krajowym.

- NAUKA I OŚWIATA; przyznawana za szczególne osiągnięcia w dziedzinie nauki i oświaty na rzecz innowacji i edukacji technicznej.

- AKTYWNE  DZIAŁANIE; przyznawana za wybitne osiągnięcia  w pracy na rzecz organizacji notowskiej oraz wspieranie postępu technicznego i organizacyjnego w regionie radomskim.

Nagrodę w poszczególnych kategoriach przyznaje Kapituła, powołana przez Radomską Radę FSNT NOT, w składzie 9 osób.

Opracowany został Regulamin przyznawania nagrody, określono kryteria i niezbędne procedury.

          Prawo do zgłaszania osób, zespołów, organizacji, instytucji czy przedsiębiorstw do Notowskiej Nagrody Uznania jest nieograniczone pod warunkiem spełnienia określonych w regulaminie zasad i celów nagrody.

 

Uroczyste wręczenie nagród I-VIII Edycji odbyło sie w trakcie corocznych  
Radomskich Dni Techniki” w latach 2009-2017.

 

          WYKAZ LAUREATÓW


I. Kategoria „INNOWACJE”

 

 Nagroda pierwszego stopnia - Statuetka:

 

  1. Zakłady Automatyki „KOMBUD” SA -  za opracowanie i częściowe wdrożenie projektu „ESTER” – ekonomicznego systemu zdalnego sterowania i kierowania ruchem kolejowym dla linii mało obciążonych - wnioskodawca SITK
  1. Politechnika Radomska im. Kazimierza Pułaskiego, Zespół w składzie: dr hab. inż. Krzysztof Śmiechowski, dr inż. Jan Żarłok, mgr Jan Skiba – za opracowanie i wdrożenie wzoru użytkowego „Stanowisko do badania właściwości higienicznych skór” - wnioskodawca SWP.
  2. Firma "Koordynacja" Mariusz Strzecha- za opracowanie i wytwarzanie innowacyjnego, komputerowego urządzenia "STABCONTROLL 2", mającego zastosowanie w diagnostyce i rehabilitacji- wnioskodawca Wyższa Szkoła Nauk Społecznych i Technicznych.
  3. Pan dr hab. inż. Zbigniew Kęsy - Profesor Politechniki Radomskiej - za nowatorskie prace w zakresie praktycznego zastosowania cieczy elektroreologicznych i magnetoreologicznych w hamulcach i sprzęgłach hydraulicznych - wnioskodawca Politechnika Radomska im. K. Pułaskiego.
  4. Firma RADWAG Wagi Elektroniczne Witold Lewandowski - za dotychczasowe osiągnięcia w produkcji najwyższej jakości wag elektronicznych zastosowaniem innowacyjnych technologii oraz utworzenie unikalnego w skali światowej stanowiska do kalibracji pipet tłokowych - wnioskodawca SIMP.
  5. "Społem”  Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Radomiu
    za opracowanie i wdrożenie do produkcji  chleba wieloziarnistego mieszanego razowego na naturalnym kwasie, według nowej technologii i receptury o zwiększonej zawartości  błonnika pokarmowego, witamin i minerałów oraz wieloletnie osiągnięcia w produkcji piekarniczej.
  6. mgr inż. Sławomir Sokołowski – nauczyciel w Zespole Szkół Elektronicznych
    w Radomiu
    1. za przekonstruowanie na napęd elektryczny zasilany za pomocą baterii akumulatorów żelowych samochodu osobowego spalinowego Fiat Cinquecento 900 ccm.

Nagroda drugiego stopnia - Medal:

  1. Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu, Ekologiczne Gospodarstwo Pokazowe w Chwałowicach k. Iłży – za działalność doświadczalną, wdrożeniową i upowszechnieniową w zakresie produkcji ekologicznej - wnioskodawca SITR.

2.       „BEFA” Spółka Cywilna – za opracowanie i wdrożenie do produkcji technologii nanoszenia ekologicznych powłok bezchromowych na elementy aluminiowe - wnioskodawca SIMP.

3.      Fabryka Broni "Łucznik" Radom Spółka z o.o.- za modernizacje karabinu szturmowego BERYL wz. 96 i 5,56 mm oraz karabinka  MINI BERYL wz.96- wnioskodawca Zarząd Koła SIMP przy Fabryce Broni „Łucznik” Sp. z o. o.

4.       Pan Wojciech Pysiak, Zdziechów 14, 26-652 Zakrzew- za opracowanie i zastosowanie innowacyjnych rozwiązań europejskich w prowadzeniu gospodarstwa systemem produkcji "Od pola do stołu"- wnioskodawca SITR.

5.      Zakłady Automatyki KOMBUD S.A. - za opracowanie nowoczesnych sygnalizatorów kolejowych- latarnia sygnałowa typu LST-5R-L z diodowym źródłem światła LED
i wdrożenie do eksploatacji  na stacji Przysucha  linii kolejowej nr 022 Radom-Tomaszów Mazowiecki  - wnioskodawca Zakłady Automatyki KOMBUD S.A.

6.      Pan Tomasz Magnowski- za innowacyjne podejście do procesu nauczania, organizację interaktywnych wystaw "Mózg" i realizację wielu projektów edukacyjnych w nowoczesnych formach.

7.      Pan Kacper Andrzej Oreszczuk- za autorski projekt  trójkołowego pojazdu zdalnie sterowanego z miotaczem płomieni nagrodzonego II miejscem w VI edycji Olimpiady Innowacji Technicznych, udział w olimpiadach i zdobycie brązowego medalu na Międzynarodowej Olimpiadzie Fizycznej.

       8.   "Janda" Pracownia Cukiernicza S.C.  Janusz Zając, Ewa Puton
           
za opracowanie i wdrożenie na rynku ogólnopolskim nowego produktu opartego
            o własną technologię i recepturę pod nazwą "Rogal nadziewany jabłkiem prażonym"                przy zastosowaniu  wysokojakościowych składników naturalnych i produkcji ręcznej.
      9.   
Renata Wiatrak, Artur Wiatrak – restauracja Bolek i Lolek  za opracowanie i wdrożenie              w Restauracji „Bolek i Lolek” nowego produktu opartego o własną technologię i                        recepturę pod nazwą "Lepianki ziemniaczane z baraniną" przy zastosowaniu           
            wysokojakościowych składników naturalnych i produkcji ręcznej.
 
       

 

Nagroda trzeciego stopnia – Dyplom uznania:

1.        Piekarnia Cukiernia Jarosław Gajda- za opracowanie receptury i produkcję chleba "Musli"- wnioskodawca SITSpoż.

2.         Piekarnia Fogiel&Fogiel Sp. J. - za opracowanie i wdrożenie nowej technologii wypieku chleba wiejskiego o większym udziale mąki żytniej w zakwaszonej formie, przy zastosowaniu  kwasu uzyskanego w procesie kontrolowanej fermentacji w oparciu o laboratoryjnie wyselekcjonowane żywe kultury bakteryjne - wnioskodawca CECH PIEKARZY.

 

II. Kategoria „NAUKA I OŚWIATA”

Nagroda pierwszego stopnia - Statuetka:

  1. Wydział Mechaniczny Politechniki Radomskiej im. Kazimierza Pułaskiego – za całokształt działalności dydaktycznej  i uzyskanie pełnych praw akademickich – wnioskodawca SIMP.
  2. Pan Marek Golka – za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej oraz w przygotowaniu uczniów do olimpiad w dziedzinie fizyki, astronomii i techniki - wnioskodawca Dyrekcja Publicznego Gimnazjum nr 5.
  3. Zespół Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego - za całokształt działalności dydaktycznej z okazji jubileuszu 90 - lecia szkoły – wnioskodawca RR FSNT NOT.
  4. Zespół Szkół Technicznych - za całokształt działalności dydaktycznej z okazji jubileuszu 90 - lecia szkoły – wnioskodawca RR FSNT NOT.
  5. Instytut Eksploatacji Pojazdów i Maszyn, Wydział Mechaniczny Politechniki Radomskiej- za utworzenie i prowadzenie nowoczesnego laboratorium z zakresu budowy pojazdów samochodowych i rekonstrukcji przebiegu wypadków- wnioskodawca SIMP.
  6. Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte - za całokształt działalności dydaktycznej, w tym: uzyskanie tytułu Najlepszego Technikum w województwie mazowieckimi i III miejsca w Ogólnopolskim Rankingu Techników 2011, II miejsca w Rankingu Maturalnym Techników 2011, unowocześnianie pracowni szkolnych, współpracę z firmami oraz znaczące osiągnięcia wychowanków w Olimpiadach Wiedzy Technicznej, Wiedzy o Wynalazczości i Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej - wnioskodawca SEP.
  7. Wydział Transportu i Elektrotechniki Uniwersytetu Technologiczno Humanistycznego - za całokształt działalności dydaktycznej, w szczególności uzyskanie praw do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie Transport oraz utworzenie uczelnianego Centrum Eksploatacji Kolei Dużych Prędkości - wnioskodawca SITK.
  8. VI Liceum Ogólnokształcące im Jana Kochanowskiego w Radomiu - z okazji jubileuszu 100 - lecia szkoły za całokształt działalności dydaktycznej oraz szczególne osiągnięcia
    w propagowaniu myśli technicznej i rozwijaniu zainteresowań naukami ścisłymi, wychowanie wielu laureatów szczebla ogólnopolskiego  Olimpiad: Wiedzy Technicznej, Innowacji Technicznych, Wiedzy o Wynalazczości oraz Informatycznej - wnioskodawca RR FSNT NOT.
  9. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu im. Rotmistrza Witolda Pileckiego za całokształt działalności dydaktyczno - technicznej z okazji jubileuszu 110 - lecia szkoły, w tym szczególne osiągnięcia w tworzeniu bazy praktycznej nauki zawodu, współpracy z zagranicznymi szkołami oraz uzyskania wielu tytułów wyróżniających szkołę w prowadzeniu zawodowego i społecznego wychowania młodzieży. 
  10. Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu nagroda przyznana z okazji jubileuszu 50- lecia szkoły oraz za całokształt prowadzonej działalności dydaktyczno – technicznej. Podkreślić należy, że w ostatnich latach w szkole zostały wprowadzone nowe kierunki kształcenia, jako wyjście naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy oraz uwzględnienie zainteresowań uczniów i preferencji rodziców.

 

Nagroda drugiego stopnia – Medal:

  1. Pan dr hab. inż. Dionizy Saniawa – za opracowanie programu oraz organizację
    X Ogólnopolskich Dni Młodego Elektryka w Radomiu- wnioskodawca SEP.
  2. Pan dr inż. Zbigniew Siemiątkowski – za zorganizowanie jednej z najbardziej nowoczesnych w Polsce „Pracowni obrabiarek sterowanych numerycznie” - wnioskodawca Politechnika Radomska im. Kazimierza Pułaskiego.
  3. Warsztaty Szkolne Zespołu Szkól Samochodowych w Radomiu – za modernizację pracowni warsztatowych i wykonanie nowatorskich pomocy dydaktycznych do realizacji programu nauczania szkoły- wnioskodawca Dyrekcja Zespołu Szkół Samochodowych.

4.      Pan Wojciech Bernat -  Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu- za nowoczesne zarządzanie placówką oświatową oraz aktywną działalność w zakresie współpracy z uczelniami i organizacją notowską na rzecz postępu technicznego- wnioskodawca Zespół Szkół Samochodowych.

5.      Pan Tomasz Suwalski - nauczyciel Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza
w Szydłowcu- za przygotowywanie uczniów do Ogólnopolskiego Konkursu "Młody Innowator 2009/2010", do Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej oraz do Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości- wnioskodawca Dyrekcja Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu.

6.      Pani Zofia Kukla - Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 5 w Radomiu- za inicjowanie
i organizację ciekawych przedsięwzięć edukacyjnych, współautorstwo wielu pomocy dydaktycznych w tym nagrodzonych I miejscem w  Ogólnopolskim Konkursie Młody Innowator Techniki- wnioskodawca Publiczne Gimnazjum nr 5.

7.      Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Kilińskiego w Radomiu - za całokształt działalności dydaktycznej i znaczące osiągnięcia szkoły i wychowanków w Turnieju Młodych Mistrzów Techniki, Ogólnopolskich Konkursach oraz Międzynarodowych Targach Branży Skórzanej i Obuwia - wnioskodawca SWP.

8.      Pani Jolanta Magdalena Skoczylas - Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu - za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne w tym autorskie opracowania wykonane na zlecenie jednostek centralnych i okręgowych, dotyczące między innymi:  programu nauczania rysunku technicznego, systemu oceniania dla szkól średnich, zestawu zadań egzaminacyjnych, pakietów edukacyjnych w zawodach budowlanych i współautorstwo w opracowaniu standardów kwalifikacji zawodowych i podstaw programowych dla kilku zawodów - wnioskodawca Zespół Szkół Budowlanych.

9.      Pan dr inż. Marek Wiśniewski - Nauczyciel akademicki Politechniki Radomskiej - za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz wprowadzenia nauczania na kierunku energetyka w szkołach technicznych ponadgimnazjalnych i w Politechnice Radomskiej oraz współudział w opracowaniu Programu Ramowego i Szczegółowego dla nauczania tego kierunku - wnioskodawca Politechnika Radomska im. K. Pułaskiego.

10.  Pan Paweł Pirosz - Nauczyciel Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu - za całokształt działalności dydaktycznej, udział w przygotowaniu i wdrażaniu innowacyjnych programów szkolenia oraz znaczące osiągnięcia w przygotowaniu uczniów do Olimpiad Wiedzy Technicznej - wnioskodawca Zespół Szkół Elektronicznych.

11.  Pan Dariusz Stępniewski - Nauczyciel Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu - za całokształt działalności dydaktycznej oraz znaczące osiągnięcia w przygotowaniu uczniów do olimpiad  i konkursów zawodowych i organizację corocznych Targów Motoryzacyjnych w Zespole Szkół Samochodowych w Radomiu - wnioskodawca Zespół Szkół Samochodowych.

12.  Pan Mariusz Szymańczak Nauczyciel Zespołu Szkół Samochodowych - za całokształt działalności dydaktycznej, aktywne uczestnictwo w działaniach związanych z kształceniem zawodowym oraz pozyskiwanie funduszy na zajęcia dodatkowe i wyrównawcze uczniów Zespołu Szkół Samochodowych - wnioskodawca Zespół Szkół Samochodowych.

13.  Wyższa Inżynierska Szkoła Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu - za całokształt działalności dydaktycznej w szczególności za wdrożenie i realizację innowacyjnego programu kształcenia na studiach I-go stopnia na kierunku Budownictwo w ramach projektu "Inżynier Budownictwa - nowa jakość kształcenia na WISBiOP w Radomiu" - wnioskodawca ROSA-BUD S.A.

14.  Pan Mirosław Mortka- za autorski program pracy z uczniem zdolnym i przygotowanie wielu laureatów i finalistów krajowych i międzynarodowych olimpiad.

15.  Pan Sławomir Lichota- za autorski program pracy z uczniem zdolnym i przygotowanie wielu laureatów i finalistów krajowych i międzynarodowych olimpiad.

16.  Pan Karol Farbiś- za szczególne osiągnięcia na olimpiadach krajowych i międzynarodowych z zakresu informatyki, matematyki i innowacji technicznych.

17.  Pan Marcin Nowak- za szczególne osiągnięcia i publikacje w zakresie zarządzania i zrównoważonego rozwoju oraz uzyskane wyróżnienia w konkursach i konferencjach o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

18.  Pan Maciej Szykowny- za szczególne zaangażowanie w prowadzeniu Koła SEP,  propagowanie bezpiecznego zachowania wsród najmłodszych w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "Bezpieczna elektryczność", organizację szkoleń i egzaminów.

19. dr inż. Marek Wiśniewski Nauczyciel akademicki UTH w Radomiu za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz wprowadzenia nauczania na kierunku energetyka w szkołach technicznych ponadgimnazjalnych i w Politechnice Radomskiej oraz współudział w opracowaniu Programu Ramowego i Szczegółowego dla nauczania tego kierunku.

20. Krystyna Dasiewicz nauczycielka od 30 lat w Zespole Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu Wicedyrektor ZSE za całokształt działalności dydaktycznej a szczególnie osiągnięcia w zakresie propagowania innowacyjnych rozwiązań w dydaktyce i pracy z uczniami zdolnymi oraz organizację olimpiad i  konkursów rozwijających zainteresowania techniczne młodzieży.

21. Wojciech Wojciechowski nauczyciel Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu za całokształt działalności dydaktycznej a szczególnie osiągnięcia w zakresie opracowania i wdrożenia wielu stanowisk kształcenia zawodowego uczniów i rozwijanie zainteresowań technicznych młodzieży gimnazjalnej oraz współudział w organizacji radomskich imprez popularnonaukowych.

22. Filip Plata za uzyskanie brązowego medalu na Międzynarodowej Olimpiadzie Fizycznej, IV miejsca Olimpiady Fizycznej, tytułu finalisty Olimpiady Matematycznej w 2014 roku oraz laureata Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH  i konkursów Politechniki Warszawskiej w 2014 roku.

23. Adam Sobczyk za uzyskanie I nagrody Ogólnopolskiego Konkursu o tytuł Młodego Innowatora 2013/2014 roku za współudział w opracowaniu projektu "Elektroniczny Opiekun". Laureat nagrody Radomski Laur Techniki III stopnia w 2013 r.

24.  Kuba Marczewski za uzyskanie I nagrody Ogólnopolskiego Konkursu o tytuł Młodego Innowatora 2013/2014 roku za współudział w opracowaniu projektu "Elektroniczny Opiekun". Laureat nagrody Radomski Laur Techniki III stopnia w 2013 r.  

25. Autoryzowana Stacja Obsługi Toyota Marek Romanowski sp. z o.o. sp. k.
za aktywne uczestnictwo w działaniach związanych z praktycznym kształceniem zawodowym w ramach współpracy z Zespołem Szkół Samochodowych, szczególnie w zakresie nowoczesnych technik blacharsko lakierniczych.

26. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu
za wyjątkowo aktywną działalność na rzecz poprawy warunków i form praktycznego kształcenia zawodowego, a szczególnie w zakresie tworzenia nowoczesnej bazy dydaktycznej oraz współpracy z lokalnymi firmami motoryzacyjnymi.

27.   Barbara Czerska – nauczyciel w Zespole Szkół Elektronicznych za przygotowywanie uczniów do Olimpiady Wiedzy Technicznej prowadząc z nimi zajęcia nieodpłatnie. Co roku jej podopieczni uczestniczą w ogólnopolskim finale olimpiady - w roku szkolnym 2015/2016 w XLII edycji OWT trzech uczniów uzyskało tytuł finalisty. W 2016/17 tytuł laureata OWT zdobył jeden z uczniów Pani Czerskiej. Od wielu lat uczestniczy również w organizowaniu etapu okręgowego OWT przeprowadzanego dla uczniów regionu radomskiego w ZSE w Radomiu.

       28.  Wojciech Szymański – uczeń VI Liceum Ogólnokształcącego im. J.      
             Kochanowskiego
 za wyjątkowe osiągnięcia ucznia tj. wyróżnienie w Międzynarodowej               Olimpiadzie Fizycznej, Brązowy medal w Europejskiej Olimpiadzie Fizycznej,                
             uzyskanie tytułu Laureata II miejsce w Olimpiadzie Fizycznej, tytułu Laureata X  
             miejsce w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej, Laureat Olimpiady Informatycznej,       
             wyróżniony finalista konkursu fizycznego Politechniki Warszawskiej  i Mazowieckiego 
             Kuratora Oświaty, uzyskanie bardzo dobrego wyniku w Polsko - Ukraińskim  
             konkursie    fizycznym Lwiątko.

29. Zespół Szkół Skórzano - Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu  za całokształt działalności dydaktyczno – technicznej. Uczniowie szkoły biorą udział w wielu branżowych wystawach, targach i konkursach uzyskując liczne nagrody. Wyroby zgłaszane do konkursów, wykonane według projektów uczniów, oprócz oryginalnej formy, kolorystyki i zestawienia materiałów, pokazują niekonwencjonalne rozwiązania technologiczne wyrobów odzieżowych.

       30.  Anna Wolska – nauczyciel w Zespole Szkół Skórzano - Odzieżowych, Stylizacji i 
             Usług  w Radomiu
 za całokształt działalności dydaktyczno - technicznej, wieloletnie, 
             skutkujące sukcesami przygotowanie uczniów do udziału w konkursach, targach i   
             wystawach branżowych.

       31.  Mirosława Szewczyk - nauczyciel w Zespole Szkół Skórzano - Odzieżowych, Stylizacji               i  Usług w Radomiu za całokształt działalności dydaktycznej, w tym za modernizację 
             pracowni warsztatowych, udział w projektach unijnych "Prosta sprawa kwalifikacje to               podstawa".
       32. 
Piotr Szymczak – wykładowca w Europejskiej Uczelni Społeczno – Technicznej w     
             Radomiu 
za całokształt działalności dydaktycznej, głównie za wieloletnie
             przekazywanie wiedzy zgodnej z kierunkiem kształcenia  i obowiązującymi normami                 budowlanymi i przepisami ustaw w powiązaniu teorii z praktyką opartą na             
             doświadczeniu zawodowym,- aktywne uczestnictwo w działaniach związanych z
             kształceniem na studiach inżynierskich na kierunku Budownictwo, za czynny
             współudział w przygotowaniu międzynarodowej konferencji „Budownictwo
             zrównoważone — pasywne — innowacyjne szansą inteligentnego rozwoju miast"

 

 

Nagroda trzeciego stopnia – Dyplom uznania:

  1. Pan Grzegorz Kujawiak - za udział i dwukrotne uzyskanie tytułu laureata Olimpiady Wiedzy Technicznej oraz finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady „O diamentowy indeks AGH” - wnioskodawca Dyrekcja Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte.
  2. Pan Mateusz Pluta - za pracę konkursowa „Model do badania transformatora” – pomoc dydaktyczną dla pracowni podstaw elektroniki- wnioskodawca Dyrekcja Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki.
  3. Pan Piotr Godlewski – za wielokrotny udział i uzyskanie złotego i dwóch srebrnych medali na Międzynarodowych Olimpiadach Fizycznych oraz siedmiokrotnego laureata olimpiad fizycznych, astronomicznych i technicznych- wnioskodawca Profesor Oświaty Marek Golka..
  4. Pan Tomasz Smoleński – za wielokrotny udział i dwukrotne zdobycie złotego medalu na Międzynarodowych Olimpiadach Fizycznych i Astronomicznych oraz trzykrotne zwycięstwo w Olimpiadzie Fizycznej i Technicznej- wnioskodawca Profesor Oświaty Marek Golka.
  5. Pani Katarzyna Grzeszczyk – za uzyskanie tytułu finalistki XXXV Olimpiady Wiedzy Technicznej i tytułu laureata III stopnia z przedmiotu matematyka w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „O diamentowy indeks AGH” wnioskodawca Dyrekcja III LO im. Płk. Dionizego  Czachowskiego.
  6. Pan Marcin Makowski- nauczyciel Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu- za prowadzenie Koła Naukowego  przygotowującego uczniów do Olimpiady Wiedzy o wynalazczości- wnioskodawca Dyrekcja Zespołu Szkół Elektronicznych.
  7. Pan Paweł Kozłowski – nauczyciel Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu- za prowadzenie interdyscyplinarnego koła zainteresowań EPROM, przygotowanie do konkursów i olimpiad uczniów ZSE- wnioskodawca Dyrekcja Zespołu Szkół Elektronicznych.
  8. Pan Grzegorz Kujawiak- uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu- za osiągnięcia w  Olimpiadzie Elektrycznej i Elektronicznej "Euroelektra 2010" - laureat, w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej 2010 - laureat, wyróżnienie w konkursie fizycznym Politechniki Radomskiej, udział w finale Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH- wnioskodawca Dyrekcja Zespołu Szkół Elektronicznych.
  9. Pan Mariusz Rejek i Pan Mariusz Gwóźdź- uczniowie Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu- za wspólne opracowanie "Mikrokontrolera AT 89C2051 wraz z układami peryferyjnymi, laureaci I nagrody III edycji Ogólnopolskiego Konkursu o tytuł młodego innowatora "Młody Innowator 2009/2010"- wnioskodawca Dyrekcja Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza.
  10. Zespół uczniów Publicznego Gimnazjum Nr 5 w Radomiu: Pan Krzysztof Kowalczyk, Pan Oskar Żyliński, Pani Ilona Magdzicka, Pan Rafał Karkowski  Pan Dominik Maj- za opracowanie pomocy dydaktycznych z fizyki: rura akustyczna, świetlówka
    i karuzela, zdobycie I nagrody III edycji Ogólnopolskiego Konkursu o tytuł młodego innowatora "Młody Innowator 2009/2010"- wnioskodawca Dyrekcja Publicznego gimnazjum nr 5.
  11. Pan Sławomir Kądziela- uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu- za udział w finale XXXVI edycji Olimpiady Wiedzy
    o Wynalazczości 2009-2010, udział w finale konkursu "Energia i Środowisko" – wnioskodawca  Dyrekcja Zespołu Szkół Elektronicznych.
  12. Pan Bartłomiej Kowalczyk- uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu- za udział w finale Olimpiady Elektrycznej i Elektronicznej "Euroelektra 2010" udział w XXXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej
    i Elektronicznej - Krosno 2010- wnioskodawca  Dyrekcja Zespołu Szkół Elektronicznych.
  13. Pan Paweł Sołtysiak- uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte
    w Radomiu- za udział w finale konkursu fizycznego Politechniki radomskiej 2009 – 2010. Wnioskodawca - Dyrekcja Zespołu Szkół Elektronicznych.
  14. Pan Artur Nowocień - nauczyciel Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu - za  wykonanie wielu nowatorskich pomocy naukowych i udział w organizacji Radomskiego Pikniku Naukowego - wnioskodawca Zespół Szkół Elektronicznych.
  15. Pan Sławomir Kądziela - absolwentka Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu - za udział i uzyskanie tytułu: Finalisty w XXXVII edycji Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości w 2011 r. - wnioskodawca Zespół Szkół Elektronicznych.
  16. Pan Rafał Czerwiński - absolwent Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu - za udział i uzyskanie tytułu: Finalisty w XXXVII edycji Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości w 2011r. - wnioskodawca
  17. Pan Adrian Skrzek - absolwent Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu - za udział i uzyskanie tytułu: Finalisty w XXXVII edycji Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości w 2011r. - wnioskodawca Zespół Szkół Elektronicznych.
  18. Emilia Bukalska, Piotr Krupa, Jakub Madeja, Jakub Marczewski i Adam Sobczyk - uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 5 w Radomiu - za wykonanie "Makiety ekologicznego miasta" zasilanego w całości różnymi ekologicznymi źródłami energii - Dyrekcja PG nr 5.
  19. Pani Ewa Osińska- za całokształt działalności dydaktycznej, udział w projektach unijnych, sukcesy uczniów na MTP, organiację wojewódzkich konkursów i pokazów zawodowych.
  20. Pan Romuald Lis- za całokształt działalności dydaktycznej, a szczególnie osiągnięcia w rozwijaniu zainteresowań naukami ścisłymi i propagowaniu innowacji i myśli technicznej .
  21. Pan Adam Duszyk- za autorski program pracy z uczniem zdolnym, przygotowanie laureatów i  finalistów Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości
  22. Pan Michał Romanowski- za popularyzację fizyki, organizację pokazów, opiekę i przygotowanie młodzieży do konkursu Młody Innowator
  23. Pan Mateusz Gajda- za innowacyjne rozwiązania w zakresie oszczędności energii, osiągnięcia w Olimpiadach Innowacji Technicznych i Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH.
  24. Pan Jakub Kmiotek- za innowacyjne rozwiązania w zakresie oszczędności energii, osiągnięcia w Olimpiadach Innowacji Technicznych i Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH.
  25. Pan Konrad Sikorski- za uzyskanie tytułu Laureata Olimpiady Informatycznej i finalisty Olimpiady Innowacji Technicznych, udział w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej i w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH.
  26. Pan Maciej Waniek- za uzyskanie tytułu finalisty w XXXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, zaangażowanie w modernizację pracowni automatyki w szkole.
  27. Pan Mikołaj Marcinkiewicz- za uzyskanie tytułu finalisty w XXXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej oraz XXXIX Olimpiady Wiedzy Technicznej, aktywną pracę przy wykonaniu pomocy dydaktycznych.
  28. Pan Patryk Wargacki- za uzyskanie tytułu finalisty w  XXXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej oraz w XXXIX Olimpiadzie Wiedzy Technicznej i laureata II miejsca w ogólnopolskich zawodach IT Essentials NetRiders Polska 2013.
  29. Panowie Adam Sobczyk Leszek Wziątek, Piotr Krupa, Kuba Marczewski i Maciej Kopycki- za wielokrotny udział i uzykanie czołowych miejsc w ogólnopolskim konkursie  "Młody Innowator",  udział w szkolnych pokazach fizycznych i wojewódzkim konkursie chemicznym, opracowanie projektów "Odzyskiwanie energii windy", "Makieta ekologicznego miasta" .
  30. Jolanta Binek za osiągnięcia w zakresie modernizację pracowni warsztatowych, udział w projektach unijnych oraz organizację zajęć rozwijających zainteresowania zawodowe młodzieży gimnazjalnej.
    31.  Ewa Figura za osiągnięcia w zakresie modernizacji pracowni warsztatowych, udział w projektach unijnych oraz uzyskane nagrody i wyróżnienia w ogólnopolskich zawodowych konkursach szkolnych.
    32.
    Tomasz Suwalski za
    aktywną pracę z młodzieżą uzdolnioną oraz przygotowanie  finalistów XXXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w 2014 r.
    33. Daniel Głogowski za
    uzyskanie IV miejsca w XXXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w kategorii elektronika medyczna- 2014 r. oraz Finalisty 40- tej Olimpiady Wiedzy Technicznej.
    34. Paweł Łoziński
    Uzyskanie tytułu finalisty XXXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w kategorii elektronika - 2014 r.  za uzyskanie tytułu finalisty XXXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w kategorii elektronika - 2014 r.  
    35.
    Adrian Naruszko za uzyskanie tytułu Laureata Olimpiady Informatycznej w 2013 i 2014 r. oraz 2 miejsca w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej.
    36.
    Sebastian Juszczyński za
    uzyskanie tytułu Finalisty  Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości, naukowego stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz udział w wielu olimpiadach i konkursach.
    37. Katarzyna Wolska za
    uzyskanie V miejsca w ogólnopolskim finale Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości -2014, oraz półfinalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie i wyróżniające wyniki w nauce.
    38.  
    Jędrzej Ganabisiński - uczeń w Zespole Szkół Elektronicznych - Laureat Olimpiady
           Wiedzy Technicznej w roku szkolnym 2016-2017.
    39.  Paweł Szafrański - uczeń VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego -           Zwycięzca 43 Olimpiady Wiedzy Technicznej, Finalista Olimpiady Innowacji     
           Technicznej i Wynalazczości w roku 2017 i 2016.
    40.  
    Tomasz Cheda - uczeń VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego -       
           Laureat VIII miejsce w Polsce Olimpiady Fizycznej, uczestnik Europejskiej       
           Olimpiady Fizycznej, Kaon w Polsko - Ukraińskim konkursie fizycznym Lwiątko.
    41.  Andrzej Oreszczuk - uczeń VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego -      Laureat 65 Olimpiady Fizycznej (11 miejsce), Laureat 64 Olimpiady Fizycznej,       
           Finalista  43 Olimpiady Wiedzy Technicznej, Laureat XXII konkursu fizycznego                 Politechniki  Warszawskiej  i Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

    42. Adrian Płatos - uczeń VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego -     
          Laureat III miejsce w Polsce 43 Olimpiady Wiedzy Technicznej (2017 r.), Laureat X     
          miejsce w Polsce 42 OWT, Finalista XXII konkursu fizycznego Politechniki       
          Warszawskiej i Mazowieckiego Kuratora Oświaty.




III. Kategoria „AKTYWNA DZIAŁALNOŚĆ”

Nagroda pierwszego stopnia - Statuetka:

1.      Pan Henryk Poręba – za całokształt ponad 30 letniej aktywnej działalności na rzecz organizacji notowskiej i postępu technicznego - wnioskodawca SITR.

2.      Pan Piotr Szprendałowicz – za wspieranie działalności na rzecz organizacji notowskiej
i postępu technicznego - wnioskodawca Zarząd RR FSNT NOT.

3.      Pan Marek Grzywacz - za całokształt ponad 30 letniej aktywnej działalności na rzecz organizacji notowskiej i postępu technicznego - wnioskodawca SEP.

4.    Andrzej Kosztowniak Prezydent Miasta Radomia za aktywne wspieranie działalności na rzecz rozwoju organizacji notowskiej i postępu technicznego.    

5.    Józef Bakuła - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu za aktywne wspieranie działalności RFSNT NOT, oraz popularyzowanie postępu technicznego w całym okresie swojej pracy zawodowej i społecznej, inspirowanie młodzieży do udziału w różnych konkursach o tematyce technicznej, wspieranie w obecnej pracy zawodowej wszelkich działań mających na celu propagowanie wiedzy technicznej dla umożliwienia młodym ludziom zakładanie własnych firm.     

 

Nagroda drugiego stopnia - Medal:

 

1.      Pan Henryk Barszcz – za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz organizacji notowskiej i postępu technicznego - wnioskodawca SWP.

2.      Pan Ryszard Chojko - za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz organizacji notowskiej i postępu technicznego- wnioskodawca SITSpoż.

3.      Pan Aleksander Kornatowski – za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz organizacji notowskiej i postępu technicznego- wnioskodawca Zarząd RR FSNT NOT.

4.      Pan Józef Bakuła - za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz organizacji notowskiej i postępu technicznego- wnioskodawca Zarząd RR FSNT NOT i RKTiW.

5.      Pan Cezary Zacharski- za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz organizacji notowskiej i postępu technicznego- wnioskodawca SITSpoż.

6.      Pan Krzysztof Lewandowski- za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz organizacji notowskiej i postępu technicznego- wnioskodawca PSRWN.

7.        Pan Julian Cedro- za  szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz organizacji notowskiej i postępu technicznego- wnioskodawca SIMP.

8.        Pan Piotr Kacprzak - Z-ca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, członek SITLiD - za wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz organizacji notowskiej, postępu w gospodarce leśnej, ochrony środowiska i przyrody- wnioskodawca SITLiD.

9.        Pan Tadeusz Wojcieszek, członek SIMP -za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz organizacji notowskiej i postępu technicznego- wnioskodawca - SIMP.

10.    Pan Jan Lalak - za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz organizacji notowskiej
i postępu technicznego - wnioskodawca SIMP.

 

11. Piotr Kacprzak Z-ca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, członek SITLiD za

   wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz organizacji notowskiej, postępu w gospodarce leśnej, ochrony środowiska i         przyrody.      
     12. Pan Karol Bauer za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz organizacji notowskiej i postępu technicznego.

       13. Pan Edward Chrzanowski za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz organizacji notowskiej i postępu   technicznego.
    

Nagroda trzeciego stopnia – Dyplom uznania:

1.      Pan Czesław Kwiecień – za wyróżniająca działalność na rzecz organizacji notowskiej
i postępu technicznego- wnioskodawca SITWM.

2.      Pani Maria Jaworska - za wyróżniająca działalność na rzecz organizacji notowskiej
i postępu technicznego- wnioskodawca SITSpoż.

3.      Pani Elżbieta Nowakowska- za wyróżniającą działalność na rzecz organizacji notowskiej i postępu technicznego- wnioskodawca SWP.

4.      Pan Jerzy Staniewski członek SWP - za wyróżniającą działalność na rzecz organizacji notowskiej i postępu technicznego- wnioskodawca SWP.

 

 

 

        

Zmieniony ( Czwartek, 06 Wrzesień 2018 11:09 )
 
VI Edycja Radomskiego Lauru Techniki PDF Email
Wpisany przez adminnot   
Środa, 18 Czerwiec 2014 10:15

Notowska Nagroda Uznania „RADOMSKI LAUR TECHNIKI”

Informacja 

            Bardzo liczne radomskie środowisko techniczne, skupione przy Radomskiej Radzie Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT, w trakcie wielu dyskusji uznało za celowe ustanowienie specjalnej nagrody środowiska technicznego, dla wspierania i promowania postępu technicznego i wyróżniania ludzi go tworzących w regionie radomskim.

W rezultacie tych działań uchwałą Radomskiej Rady z dnia 8 grudnia 2008 r.  ustanowiona została Notowska Nagroda Uznania „RADOMSKI LAUR TECHNIKI”.

Nagroda przyznawana jest w formie Statuetki, Medalu lub Dyplomu uznania w kategorii:

-  INNOWACJE; przyznawana za tworzenie nowych rozwiązań i wdrażanie innowacji technicznych w różnej formule, szczególnie w sektorze małych, średnich przedsiębiorstw, instytucji i gospodarstw rolnych.

-  NAUKA I OŚWIATA; przyznawana za szczególne osiągnięcia w dziedzinie nauki i oświaty na rzecz innowacji i edukacji technicznej.

-  AKTYWNE  DZIAŁANIE; przyznawana za wybitne osiągnięcia  w pracy na rzecz organizacji notowskiej oraz wspieranie postępu technicznego i organizacyjnego w regionie radomskim.

Nagrodę w poszczególnych kategoriach przyznaje Kapituła, powołana przez Radomską Radę FSNT NOT, w składzie 9 osób.

Opracowany został Regulamin przyznawania nagrody, określono kryteria i niezbędne procedury.

          Prawo do zgłaszania osób, zespołów, organizacji, instytucji czy przedsiębiorstw do Notowskiej Nagrody Uznania jest nieograniczone pod warunkiem spełnienia określonych w regulaminie zasad i celów nagrody.

 Uroczyste wręczenie nagród I, II, III, IV i V Edycji odbyło sie w trakcie corocznych  Radomskich Dni Techniki” w latach 2009-2013.

            W bieżącym roku podczas XXVII Radomskich Dni Techniki zostaną wręczone nagrody VI Edycji Notowskiej Nagrody Uznania „RADOMSKI LAUR TECHNIKI”.

         

           Dlatego też Kapituła zwraca się do zarządów wszystkich stowarzyszeń naukowo – technicznych, działających w regionie radomskim, do władz technicznych uczelni wyższych, dyrektorów technicznych szkół ponadgimnazjalnych oraz jednostek i organizacji gospodarczych z prośbą o zapoznanie z się regulaminem i kryteriami oraz przygotowanie stosownych wniosków i przysłanie ich w terminie do 10 września b.r. na adres Radomskiej Rady FSNT NOT.

Regulamin, kryteria i wzory wniosków do pobrania na naszej stronie  internetowej www.not.radom.pl

 

                                                                                                       Sekretarz Kapituły                                                             

      Elżbieta Stanke

Zmieniony ( Środa, 18 Czerwiec 2014 10:27 )
 
Spotkanie świąteczno-noworoczne 2013 r. PDF Email
Wpisany przez adminnot   
Piątek, 17 Styczeń 2014 14:38

Spotkanie świąteczno-noworoczne 2013 r.

Galeria

Zgodnie z tradycją  w dniu 20 grudnia 2013 r. w Domu Technika NOT w Radomiu odbyło się spotkanie świąteczno – noworoczne środowiska inżynieryjno-technicznego z Jego Ekscelencją Księdzem Biskupem Ordynariuszem Diecezji Radomskiej Henrykiem Tomasikiem. (patrz galeria zdjęć).

            Organizatorzy, Radomska Rada FSNT NOT i Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa,  serdecznie dziękują za przybycie i przekazane życzenia jednocześnie życząc wszelkiej pomyślności w 2014 Roku.

Zmieniony ( Czwartek, 15 Maj 2014 06:02 )
 
Więcej artykułów…
« PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie »

Strona 17 z 22

bottom
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
Visitors Counter