Dodaj nieco stylu swojemu sufitowi

Nierzadko sufit pozostaje przestrzenią, którą niezbyt sumiennie się zajmujemy. Ściany i podłoga przyciągają chętniej uwagę gości. Tymczasem sufit pozostaje dość monotonny i niczym nie zaskakuje. Czy można coś poradzić, by sufit w pokoju przyciągał wzrok?

Styl rustykalny i wyraziste belki nad głową

Mnóstwo osób decyduje się na perspektywę domu w dawnym klimacie. W Twoim salonie także można zastosować drewno do ozdoby. Klimatu rustykalnego dodaje się nawet przez dobre wystylizowanie sufitu. Sprawę załatwi pozostawienie na wierzchu stropów z belkami w przypadku urządzania domu od fundamentów. Pozostaje w zanadrzu parę możliwości: zabarwienie, pozostanie przy odcieniu drewna z lakierowaniem lub dekatyzacja i zrobienie na sędziwe sęki. Elementy drewniane na suficie świetnie nadają się do eksponowania dekoracji – światełek czy drobiazgów.

Sufit w kolorze – czy warto eksperymentować

99 na 100 – ludzie przeważnie decydują się na sufit w kolorze śnieżnobiałym, niezależnie od tego, jakie farby położyli na ścianach w konkretnym wnętrzu. Ciężko mieć coś przeciwko takiemu sposobowi. Powinieneś wziąć pod uwagę, że nie w każdym wnętrzu będzie pasować sufit w zaskakującym odcieniu. W przypadku niewielkich wnętrz użycie koloru na suficie przyniesie jego optyczne obniżenie. Wówczas pozostają wyprofilowane dodatki, np. listwy. Kiedyś stosowano ich całkiem sporo, zatem czasem to tylko rzecz odnowienia. Możemy wykreować też własne sztukaterie na suficie całkowicie od podstaw.

Sprawdź, jak żyrandole nowoczesne do salonu odmienią urodę Twojego pomieszczenia

Jeśli nadszedł czas, by trochę dopieścić nie tylko sufit w naszym salonie, ale także resztę przestrzeni, najlepiej pomyśleć o montażu nowego oświetlenia. Popularne na rynku są żyrandole nowoczesne, których producenci zwykle stawiają przede wszystkim współczesną estetykę. Te cechy to duży pozytyw, a ponadto nadają całemu wnętrzu ducha i klimatu. Żyrandole nowoczesne, zwłaszcza w skandynawskim stylu, nie przeładowują pokoju i doskonale pasują zwłaszcza do prostego wystroju wnętrza. Przeważnie za ich niezwykły design odpowiada maksymalne wykorzystanie form ze szkła.