Jakie ręczniki dopasują się do Twoich wymagań?

Podczas kupowania ręczników bardzo często kierujemy się wyglądem, kolorem czy wzorem, no i rzecz jasna zwracamy uwagę, czy pasują do wyglądu łazienki albo czy okaże się modnym wyposażeniem przy odpoczynku nad wodą. Jednak ręczniki nie tylko wiszą lub leżą, ale w pierwszej kolejności powinny zdać egzamin z użyteczności.

Na co zwrócić uwagę kupując ręcznik?

Walory designu swoją drogą, lecz powinno się sprawdzić absorbowanie wilgoci, właściwości materiału, szybkość wysychania i typ wykończenia – obszycia. Gdy zależy ci na chłonności, należy wziąć pod uwagę materiał o splocie gwarantującym powyżej 500 gramów na metr kwadratowy. Ponadnormatywne możliwości absorpcji płynów mają bawełna i bambus. Stuprocentowo bawełniane są dodatkowo nadzwyczaj miękkie i tym samym miłe w dotyku, zaś te z bambusa pozostają nie tylko miękkie, ale również antybakteryjne i błyszczące. W sklepach można spotkać produkty o rozmaitych brzegach, jednak pewność długiego żywota ręcznika dają wyłącznie podwinięte krawędzie.

Ręczniki szybkoschnące

Obecnie handel proponuje niezwykle komfortowe szybkoschnące ręczniki, użytkowane zazwyczaj jako ręczniki turystyczne. Świetnie sprawdzają się w szczególnie ważnej roli – jako ręczniki dla dzieci, jak i dorosłych, plażowiczów i wyczynowców. Wybierając najlepiej pamiętać o wymiarach i ich dostosowaniu do użytkownika.

Szybkoschnące ręczniki – parametry

O tych kryteriach trzeba pomyśleć, zabierając się do nabycia ręczników szybkoschnących:

– ile czasu potrzebują na wyschnięcie,
– jaką chłonność mogą nam zaoferować,
– niewielka waga,
– korzystna cena.

Wybór zależy od konkretnych oczekiwań. Każdy z nas ma nieco inne upodobania, więc najlepiej mieć świadomość, czy kupujemy ręczniki z którejś z dzianin lub tkanin o skutecznych właściwościach. Główne typy ręczników szybkoschnących można uszeregować według wagi od najcięższych w porządku: frotte, welurowe, z mikrofibry. Mikrofibrowe są 3x mniej obciążające od wersji z weluru, niekłopotliwe do zapakowania, a schną 6x szybciej niż ręczniki z bawełny. Wyjątkowo leciutkie, posiadają jednak swoje drobne niedoskonałości. Dość trudno wędrują po skórze, co utrudnia użytkowanie. Dlatego używanie wspomnianego ręcznika da lepsze rezultaty, kiedy będziemy go zgniatać i stopniowo przykładać oraz przytrzymywać w mokrych miejscach. Powinno się przywyknąć do podobnego użycia, toteż niektórzy nie przywykną do ich stosowania – wolą puszystość i aksamitny dotyk.

Część kupujących od super schnących wersji odstrasza przewidywana kwota na paragonie, ponieważ należy za nie zapłacić nawet więcej niż 100 PLN. Osobom poszukującym ekonomicznego towaru najlepiej polecić ręczniki szybkoschnące wykonane z weluru, ich cena oscyluje w granicach 20-40 złotych, albo z frotte, których cena jest jeszcze niższa.